Nie Pompujesz – Nie Jedziesz czyli największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach, 3 lipca przybędzie do Nowego Sącza! Będzie to prawdziwe święto dla wszystkich rowerzystów i hulajnogowców! Tego dnia każdy, niezależnie od umiejętności, będzie mógł walczyć o punkty do klasyfikacji cyklu czy o awans do wielkiego finału, który odbędzie się we wrześniu w Nowej Soli! Wydarzenie jest wspierane przez Małopolskę!

Pumptrack w Nowym Sączu w tym dniu będzie najważniejszym torem w Polsce! To tutaj na trzecią rundę cyklu zjadą się spragnieni pumptrackowych emocji zawodnicy oraz znakomici rowerzyści ekstremalni jak: Szymon Godziek czy Marcin Rot.  Będzie to także szansa na walkę o awans do finałowych zawodów w Nowej Soli. Awans z Nowego Sącza uzyska 3 najlepszych zawodników z kategorii PRO i 3 najlepsze zawodniczki z kategorii Kobiety!

Cykl, który od początku wywołuje dużo pozytywnych emocje to nie tylko sportowa rywalizacja ale przede wszystkim dobra zabawa i znakomicie spędzony czas. Na zawodach oprócz walki czekać będą na uczestników liczne atrakcje jak: strefa chillout`u od Red Bulla, testy rowerów NS Bikes czy muzyczne dźwięki DJ’ów.

Zdjęcie: Adam Głosowic

Zawodnicy będą mogli liczyć na profesjonalne zdjęcia z wyścigu, które organizator udostępni w swoich kanałach informacyjnych! Będzie to z pewnością znakomita pamiątka!

Do rywalizacji organizator cyklu Sfera Sportu wraz z MOSiR Nowy Sącz zaprasza każdego niezależnie od umiejętności! W tym celu przygotowano kilka kategorii startu aby każdy znalazł coś dla siebie!

Pamiętać jednak należy o rejestracji do zawodów! Odbywają się one wyłącznie on-line na stronie pompuje.pl! Na miejscu zawodów nie będzie możliwości rejestracji do zawodów! Honorowy Patronat nad zawodami objął Prezydent Nowego Sącza – Paweł Handzel.

Zdjęcie: Adam Głosowic

O co walczymy?

W każdej rundzie zawodnicy walczą o nagrody oraz o punkty do klasyfikacji generalnej całego cyklu! Oczywiście nie trzeba startować we wszystkich rundach. Można wystartować tylko w jednej! Ponadto w kategorii PRO oraz Kobiety do wywalczenia jest awans do Wielkiego Finału cyklu! Awans ten otrzyma trzech najlepszych w rundzie z kategorii Pro oraz Kobiety! Łącznie do wielkiego finału w Nowej Soli awansuje 24 zawodników (21 wyłonionych z eliminacji + 3 dzikie karty wręczone przez organizatora).

Zdjęcie: Adam Głosowic

Jak wygląda rywalizacja w rundzie eliminacyjnej?

Rywalizacja polega na jeździe indywidualnej na czas z wykorzystaniem profesjonalnego pomiaru czasu. W pierwszej fazie zawodów, każdy z zawodników posiada dwie próby, z której pod uwagę bierze się lepszy wynik. Następnie na podstawie uzyskanych czasów, w każdej z kategorii, awans do drugiej fazy uzyskuje 16 najlepszych zawodników. W finałowej części zawodów dobieramy zawodników w pary, w których rywalizacja odbywa się systemem play-off (przegrany odpada, zwycięzca przechodzi dalej).

Podium z poprzednich zawodów: 3. Dawid Godziek, 1. Gustaw Dądela, 2. Marcin Rot / Zdjęcie: Adam Głosowic

Szczegóły wydarzenia:

 • Data: 03.07.2021
 • Kategorie: PRO, Amator, KIDS (od 6 do 12 lat), Hulajnoga, Kobiety
 • Godzina: treningi i odbiór numerów startowych od 11:00 – 13:45, start zawodów 14:00
 • Zapisy: wyłącznie na stronie www.pompuje.pl (brak możliwości zapisów na miejscu)
 • Wpisowe: 0 złotych

Cały kalendarz cyklu:

 • 29.05.2021 – Rybnik
 • 26.06.2021 – Polanka Wielka
 • 03.07.2021 – Nowy Sącz
 • 17.07.2021 – Zakopane
 • 06.08.2021 – Limanowa
 • 21.08.2021 – Bełchatów
 • 04.09.2021 – Nowa Sól
 • 04.09.2021 – Nowa Sól (Wielki Finał)

O zawodach Nie Pompujesz – Nie Jedziesz

Oficjalna strona: pompuje.pl
Media: facebook, instagram, youtube