Niesamowita rywalizacja, najlepsze pumptracki, wspaniała publiczność, doskonała zabawa i duże emocje! Tak można podsumować na półmetku największy w Polsce cykl zawodów na pumptrackach Nie Pompujesz – Nie Jedziesz.

Kajetan Rogowiec, Nie Pompujesz – Nie Jedziesz Rybnik / zdjęcie: Adam Głosowic

Już w pierwszej rundzie, która odbyła się w Rybniku, doszło do ogromnej niespodzianki. Wielki faworyt zawodów Marcin Rot, musiał uznać wyższość w finałowym wyścigu Gustawa Dądeli. Zawodnik CST Acces MTB Team Wrocław triumfował jeszcze w rundzie w Zakopanem! Dużą niespodzianką były także występy aktualnego pumptrackowego Mistrza Polski – Bartosza Giemzy, który dopiero w trzeciej rundzie zdołał wywalczyć pierwsze swoje podium w cyklu! Tego typu rozstrzygnięcia świadczą o ogromnym wysokim cyklu!

Marcin Bukowiec, Nie Pompujesz – Nie Jedziesz Nowy Sącz / zdjęcie: Adam Głosowic

W tym miejscu warto przypomnieć, że na każdym przystanku we wspomnianej powyżej kategorii PRO oraz KOBIETY, zawodnicy walczą o awans do wielkiego finału, który odbędzie się 5 września w Nowej Soli. Awans w każdej rundzie otrzymuje najlepszych trzech zawodników! Ponadto organizator cyklu, Sfera Sportu, przydzieli kilka dzikich kart do finałowej rozgrywki. Niemal pewne jest, że kilka z nich otrzymają najlepsi zawodnicy w klasyfikacji generalnej w kategorii AMATOR! Obecnie liderem w tej klasyfikacji jest Dominik Kawulak z GoBike.Pro Rybnik!

Ciekawa sytuacja wygląda także w rywalizacji Kobiet, gdzie ciężko jest wskazać zdecydowanego faworyta. Anna Domagała, Hanna Strzebońska, Paulina Stasia-Balas czy Aleksanda Bryndza mogą się na ten moment pochwalić największą liczbą zdobytych punktów. Jednak jak będzie w finale? Z pewnością bardzo ciekawie, gdyż ogromną ochotę na zwycięstwo ma Natalia Niedźwiedź czy Karolina Nazimek, które startowały tylko raz i zwyciężały w swoich startach!

Podium kat. Kobiety podczas Nie Pompujesz – Nie Jedziesz Polanka Wielka: 3. Hanna Strzebońska, 1. Marika Kudra, 2. Anna Domagała / zdjęcie: Adam Głosowic

Niesamowite zaangażowanie i podziw wzbudza na każdym przystanku kategoria KIDS. Najmłodsi zawodnicy odznaczają się ogromną determinacją i umiejętnościami. Możemy z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że w przyszłości to właśnie zawodnicy z tej kategorii będą wygrywać mistrzowskie zawody rowerowe nie tylko w Polsce!

Doskonałe ściganie w Rybniku, Nowym Sączu, Polance Wielkiej i Zakopanem za nami! Jak będzie na zbliżających się przystankach, które także zostaną rozegrane na doskonałych pumptrakach od BT Project? Dowiemy się niebawem! Po dwutygodniowej przerwie cykl zawita do Limanowej (6.8.2021 – piątek), następnie Bełchatów (21.08.2021) i dwudniowa rywalizacja w Nowej Soli (4.09.2021 – 6 runda, 05.09.2021 – Wielki Finał)! Pamiętajcie, że zapisy dostępne są tylko przez internet na www.pompuje.pl!

Szymon Godziek, Nie Pompujesz – Nie Jedziesz Polanka Wielka / zdjęcie: Adam Głosowic

Partnerem cyklu Nie Pompujesz – Nie Jedziesz jest Małopolska.

Klasyfikacje generalne po 4 rundach:

 • PRO
  1. Giemza Bartosz (GoBike.pro Rybnik ) – 95 pkt
  2. Dądela Gustaw (CST Accent MTB Team Wrocław) – 80
  3. Roszkowski Piotr  (Kraków) – 70
  4. Wicher Jakub (Elemeledudki Racing Team Kraków) – 61
 • KOBIETY
  1. Domagała Anna (Sosnowiec) – 100 pkt
  2. Strzebońska Hanna (KS AQUILA Wadowice) – 71 pkt
  3. Bryndza Aleksandra (Goczałkowice-Zdrój) – 69
  4. Stasiak-Balas Paulina (Kłobuck NoLogo Crew) – 50
 • KIDS
  1. Pańczyk Robert (GoBike.pro Rybnik) – 135 pkt
  2. Gilewicz Miłosz (GoBike.Pro Rybnik) – 63
  3. Kotas Dawid (GoBike.pro  Rybnik) – 52
  4. Niedziela Szymon (GoBike.pro  Rybnik) – 40
  1. Tytus Robert (Flying Bananas Team) – 40
 • AMATOR
  1. Kawulak Dominik (GoBike.pro Rybnik) – 100 pkt
  2. Talar Piotr (Łącko) – 80
  3. Wieczorek Filip (GoBike.pro Rybnik) – 55
  4. Białoń Piotr (Power-Bikes Starachowice) – 40
Zawody Nie Pompujesz – Nie Jedziesz Zakopane / zdjęcie: Adam Głosowic

Awans do finału w Nowej Soli w kategorii PRO wywalczyli: Dądela Gustaw, Roszkowski Piotr, Giemza Bartosz, Wicher Jakub, Ciuchta Janek, Rot Marcin, Godziek Dawid, Konstanty Damian

Awans do finału w Nowej Soli w kategorii KOBIETY wywalczyli: Kudra Marika, Domagała Anna, Strzebońska Hanna, Patyk Zuzanna Oświęcim, Bryndza Aleksandra, Niedźwiedź Natalia, Stasiak-Balas Paulina, Sułkowska Lidia, Nazimek Karolina.

Pełne wyniki oraz klasyfikację generalną znajdziecie na naszej stronie:
43ride.com/wyniki-zawodow/pompuje-2021

O zawodach Nie Pompujesz – Nie Jedziesz

Oficjalna strona: pompuje.pl
Media: facebook, instagram, youtube