W końcu nastąpił długo wyczekiwany start cyklu zawodów Nie Pompujesz – Nie Jedziesz. Zawodnicy z całej Polski rywalizowali o punkty do klasyfikacji generalnej i o awans do Wielkiego Finału. Miejscem zawodów był ziemnym pumptracku w znanym wszystkim rowerzystom rybnickim parku Wiśniowiec. Pomimo ciężkich warunków atmosferycznych impreza odniosła ogromny sukces frekwencyjny, a poziom sportowy można określić „kosmicznym”!

Zdjęcie: Adam Głosowic

Rywalizacja odbywała się w bardzo ciężkich warunkach, co chwilę słoneczną pogodę przerywały mocne opady deszczy i gradu co wpływało na tor jak i z pewnością na zawodników. Niektórzy na swój star musieli czekać nawet po kilkanaście minut! Nie przeszkodziło to jednak rajderom w zaciętej rywalizacji w 4 kategoriach: PRO, KOBIETY, AMATOR, KIDS. Poziom sportowy był jednak na bardzo wysokim poziomie. Może świadczyć o tym fakt, że aktualny Mistrz Polski w jeździe na pumptracku został sklasyfikowany na 6 miejscu! Bezkonkurencyjny tego dnia w kategorii PRO był Gustaw Dądela z wrocławskiego CST Accent MTB Team, który najpierw w play-offach wyeliminował Dawida Godźka, a następnie w finale pokonał obrońcę tytułu Marcina Rota. Co więcej, zwycięzca pierwszej rundy ustanowił także rekord czasu rybnickiego toru, który od 29.05.2021 wynosi 31.81 sekundy!

Robert Kulesza / zdjęcie: Adam Głosowic

Pierwszą rundę zapamiętamy także z niezwykle rzadkiego przypadku, może nawet nigdzie dotąd nie spotykanego. W Kategorii PRO wystartowało dwóch zawodników o tym samym imieniu i nazwisku: Jakub Kantor z klubu E-Rowery.pl Częstochowa i Jakub Kantor z Laguna Cycles Team Ostrava. Nie byłoby może w tym nic ciekawego, gdyby nie fakt że w pierwszym przejeździe uzyskali identyczny wynik przejazdu (34,36 sekundy)! Miała kiedykolwiek miejsce taka sytuacja?

Remigiusz Kwiatkowski / zdjęcie: Adam Głosowic

W kategorii KOBIETY rywalizację zdominowała Natalia Niedźwiedź z LKKG Lublin, która wyprzedziła swoje rywalki aż o prawie 2 sekundy! W kategorii AMATOR równych sobie nie miał faworyt zawodów Dominik Kawulak wyprzedając o 0.98 sekundy drugiego Kubę Siwca!

Patryk Dzida / zdjęcie: Adam Głosowic

Niemniej emocji budziły dzieci, które startując w swojej kategorii wykazały się ogromnymi umiejętnościami i ogromną siłą walki. Oczywiście każdy otrzymał pamiątkowy medal – bo wszyscy zawodnicy rywalizujący w KIDS`ach byli zwycięzcami! Możemy być pewni, że za kilka lat z tych młodych zawodników wyrosną znakomicie reprezentanci naszego kraju!

Dawid Godziek / zdjęcie: Adam Głosowic

Największym wygranym z pewnością został rybnicki klub GoBike.pro, którego zawodnicy aż czterokrotnie stawali na podium! W pewnym momencie wywiązała się nawet mała walka zespołów LKKG Lublin kontra LKKG Lublin, z której to właśnie rybniczanie wyszli zwycięsko. Rewanż na następnym przystanku?

Kacper Petruk / zdjęcie: Adam Głosowic

Druga runda cyklu odbędzie się 26.06.2021 w Polance Wielkiej na asfaltowym pumptracku. Na liście startowej jest już komplet 150-ciu zawodników!

Filip Koziołek / zdjęcie: Adam Głosowic

Trzecią rundę organizatorzy zaplanowali w Nowym Sączu na początku lipca (zapisy na pompuje.pl).

Zdjęcie: Adam Głosowic

Wyniki zawodów

PRO

(zawodnicy uzyskali awans do Wielkiego Finału w Nowej Soli)

 1. Dądela Gustaw (CST Accent MTB Team, Wrocław)
 2. Rot Marcin (Wrocław)
 3. Godziek Dawid (Godziek Brothers)
Podium kat. PRO: 3. Dawid Godziek, 1. Gustaw Dądela, 2. Marcin Rot / zdjęcie: Adam Głosowic

KOBIETY

(zawodniczki uzyskały awans do Wielkiego Finału w Nowej Soli)

 1. Niedźwiedź Natalia (LKKG, Lublin)
 2. Domagała Annan (Sosnowiec)
 3. Bryndza Aleksandra (Goczałkowice-Zdrój)
Podium kat. Kobiety: 3. Aleksandra Bryndza, 1. Natalia Niedźwiedź, 2. Anna Domagała / zdjęcie: Adam Głosowic

AMATOR

 1. Kawulak Dominik (GoBike.pro, Rybnik)
 2. Siwiec Kuba (LKKG, Lublin)
 3. Ceglarek Olivier (Rybnik)
Podium kat. Amator: 3. Olivier Ceglarek, 1. Dominik Kawulak, 2. Kuba Siwiec / zdjęcie: Adam Głosowic

KIDS

 1. Niedziela Szymon (GoBike.pro, Rybnik)
 2. Koziołek Filip (GoBike.pro, Rybnik)
 3. Pańczyk Robert (GoBike.pro, Rybnik)
Podium kat. Kids: 3. Robert Pańczyk, 1. Szymon Niedziela, 2. Filip Koziołek / zdjęcie: Adam Głosowic

Pełne wyniki na stronie pompuje.pl oraz w naszym dziale z wynikami 43ride.com/wyniki-zawodow/pompuje-2021

O zawodach Nie Pompujesz – Nie Jedziesz

Oficjalna strona: pompuje.pl
Media: facebook, instagram, youtube