Pomiędzy 19 a 21 sierpnia odbędzie się Red Bull Roof Ride, pierwsza tej rangi miejska impreza rowerowa w Polsce. Na specjalnie zbudowanym torze, poprowadzonym z dachu Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach, zmierzą się czołowi riderzy globalnej sceny slopestyle MTB. Zawody zostały włączone do Pucharu Świata FMB (Freeride Mountain Bike). Udział potwierdzili już lokalni bohaterowie, bracia Dawid i Szymon Godziek. Sobotnie finały będą transmitowane na żywo w Red Bull TV. 

Szymon Godziek na Red Bull District Ride / zdjęcie: Bartek Woliński

Plan trasy przygotowanej na zawody Red Bull Roof Ride w Katowicach robi wrażenie zarówno na profesjonalistach, jak i amatorach rowerowego freestyle’u. Różnica wysokości między punktem startem a metą wynosi aż 22 metry. Na torze zawodnicy będą wykonywać ewolucje na siedmiu różnych przeszkodach. Najbardziej spektakularną z nich jest 16-metrowy drop z dachu Miejskiego Centrum Kongresowego.

Przez trzy dni zakwalifikowani i zaproszeni zawodnicy z całego świata będą trenować i rywalizować na torze w pobliżu katowickiego Spodka. W piątek (20.08) odbędą się kwalifikacje, a w sobotnie popołudnie (21.08) konkurencja best trick oraz wielki finał Red Bull Roof Ride transmitowany na żywo w Red Bull TV. Najlepsi powalczą o punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata FMB (kategoria Gold), a jeden ze szczęśliwców otrzyma dziką kartę na imprezę Crankworx w Nowej Zelandii.

Wizualizacja trasy Red Bull Roof Ride

Red Bull Roof Ride będzie spełnieniem moich eventowych marzeń. To pierwszy slopestyle’owy event złotej rangi FMB w Polsce! Mega trasa z potężnymi przeszkodami w centrum miasta.

– Szymon Godziek

Polskę reprezentować będą Dawid i Szymon Godziek, dla których start w tak dużych zawodach, w rodzinnych stronach, jest spełnieniem marzeń. Bracia z Suszca mają na koncie triumfy w globalnych imprezach o podobnej skali, takich jak Red Bull Distirct Ride (Norymberga) czy Crankworx. Szymon zapisał się też w pamięci polskiej publiczności w 2017 roku wykonując backflipa na peletonem Tour De Pologne.

Szymon Godziek na Red Bull District Ride / zdjęcie: Bartek Woliński

Partnerami wydarzenia są Samsung, Garmin i miasto Katowice. Więcej informacji oraz wizualizacje toru dostępne są na stronie redbull.pl/roofride.