Już w ten weekend we włoskim Finale Ligure odbędzie się przedostatnia tegoroczna runda Enduro World Series. W trakcie zawodów Bluegrass EWS & EWS-E Finale presented by Vittoria zawodnicy będą walczyć o kolejne punkty do rankingu.

Morgane Charre, Enduro World Series 2020 Finale Ligure

Impreza rozpoczęła się już w czwartek od zawodów EWS-E, które składały się aż z 12 odcinków specjalnych o łącznej długości 72 kilometrów i przewyższeniu sięgającym aż 3000 metrów. Najszybszymi zawodnikami na elektrykach okazali się Nicolas Vouilloz (Lapierre Overvolt Team) oraz Laura Charles (Orbea Fox Enduro Team).

W sobotni poranek rywalizacja przeniesie się na tradycyjne rowery i rozpocznie się od wieczornego prologu. Z kolei w niedzielę do pokonania będą cztery kolejne odcinki. W rywalizacji mężczyzn na prowadzeniu jest Richie Rude (Yeti/Fox Factory Team), ale z całą pewnością w zdobyciu tytułu będzie chciał mu przeszkodzić Jack Moir (Canyon Collective), który zaliczył bardzo nieudany start podczas siódmej rundy w Szwajcarii.

Jesse Melamed, Enduro World Series 2020 Finale Ligure

W ubiegłym roku w Finale zwyciężył Jesse Melamed (Rocky Mountain Race Face Enduro Team) i z całą pewnością będzie wśród faworytów w tym roku. My z kolei liczymy na kolejny świetny występ Sławka Łukasika. Po czwartym miejscu w Crans-Montana liczymy na mały awans i kto wie, może zobaczymy Sławka na podium? Trzymamy kciuki!

Melanie Pugin, Enduro World Series 2021 Crans-Montana

W rywalizacji pań na bezpiecznym prowadzeniu znajduje się Melanie Pugin, która ma szanse przypieczętować triumf w klasyfikacji generalnej na koniec sezonu (do rozegrania została jeszcze tylko 9 runda w Tweed Valley). Popsuć ten plan z całą pewnością będzie chciała ubiegłoroczna zwyciężczyni z Finale, Morgane Charre (Pivot Factory Racing). Również Harriet Harnden (Trek Factory Racing), która w klasyfikacji generalnej ma tyle samo punktów co Charre, będzie chciała polepszyć swoją zdobycz punktową. A nie można też zapominać o Isabeau Courdurier (Lapierre Zipp Collective), która ma do czołówki tylko 5pkt straty.

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube