Czy jest coś lepszego od siedzenia z kumplami przy ognisku i wymienianie się wrażeniami po długim dniu spędzonym na trasie freeride’owej przy akompaniamencie Mariachi? Johny Salido, nowa twarz meksykańskiego kolarstwa górskiego, zrealizował swoje marzenie po raz pierwszy na początku mijającego sezonu, a teraz powraca z imprezą Freeride Fiesta, która odbędzie się w dniach 17-24 stycznia 2022.

W lutym 2021 Johny i jego przyjaciel Oscar Toboganster, profesjonalny budowniczy tras, zorganizowali imprezę Freeride Fiesta po raz pierwszy w historii. Luźny jam przyciągnął do Meksyku najlepszych freeride’rów na świecie. Mieli oni tylko jeden cel: pomóc w rozwoju kolarstwa górskiego w Meksyku i Ameryce Łacińskiej poprzez jazdę i dobrą zabawę.

Zdjęcie: Valentin Popineau

Impreza była ogromnym sukcesem i tym samym Freeride Fiesta powróci do Bike Parku La Soledad w styczniu 2022 roku. Swoją obecność zapowiedziały takie postacie jak Nicholi Rogatkin, Thomas Genon, Bienvenido Aguado czy Hannah Bergeman. Pełna lista zawodników i zawodniczek zostanie ogłoszona w grudniu w mediach społecznościowych imprezy Freeride Fiesta. Sponsorem tytularnym z kolei została marka Tequila Fortaleza, która mocno wspierała również pierwszą edycję.

Trasa na drugą edycję będzie lekko zmieniona w stosunku do tego, co mogliśmy zobaczyć za pierwszym razem. Dodana zostanie nowa hopa, a zawodnicy będą rywalizować o nagrody za najlepszą linię, trik, whipa oraz nagrodę specjalną, The Mexican Award, która zarezerwowana jest dla prawdziwego ducha freeride’u.

Zdjęcie: Valentin Popineau

Jestem bardzo podekscytowany drugą edycją Freeride Fiesty. W 2021 roku okazała się ona dużym sukcesem, pomimo światowej pandemii, która dość mocno pokrzyżowała nam plany. Druga edycja zapowiada się ekscytująco i nie mogę się jej doczekać.

– Johny Salido

Więcej informacji: freeridefiesta.com