Sezon 2022 oficjalnie możemy uznać za rozpoczęty! W miniony weekend do Szczawnicy powróciły downhillowe zmagania po kilkunastu latach przerwy, zebrało się blisko stu zawodników z różnych stron Europy.

Między taśmami w PKL Szczawnica, widzieliśmy się po raz pierwszy i zapewne nieostatni! Trasa była bardzo wymagająca i stroma, nie sposób nie wspomnieć o pogodzie, która przez okrągłe dwa dni płatała nam figle, dokładając jeszcze większej dawki HARDcoru. Na trasie nie brakowało stromych fragmentów i wymagających elementów, które w połączeniu z deszczem stały się nie lada wyzwaniem.

Było szybko i widowiskowo, szczególnie w finałowym przejeździe. Zawodnicy wiedzieli, że popełnione błędy, mogą przełożyć się na wynik końcowy i punkty do klasyfikacji generalnej National Downhill League, która w połączeniu z Local Series of Downhill i DOKA Downhill City Tour, tworzy największy i jedyny niezależny cykl zawodów w tej części Europy.

Wyniki pierwszej, tegorocznej edycji Hard Downhill League:

Hardtail:

  1. Mikołajczyk Patryk 2:27.32
  2. Wąsowicz Krzysztof +9.05s
  3. Matuszny Marcin +18.70s
Podium kat. Hardtail: 2. Krzysztof Wąsowicz, 1. Patryk Mikołajczyk, 3. Marcin Matuszny / zdjęcie: Marcin Skorupski

Junior Full:

  1. Gawlak Kacper (Antidote Racing) 2:04.98
  2. Pająk Jan (ABC Arek Bike Center) +8.22s
  3. Śliwka Mikołaj (ABC Arek Bike Center) +10.67s
Podium kat. Junior: 2. Jan Pająk, 1. Kacper Gawlak, 3. Mikołaj Śliwka, 4. Kacper Matuszczak, 5. Krystian Kozioł / zdjęcie: Marcin Skorupski

Full:

  1. Podgórski Sebastian (Gravity Revolty) 2:06.19
  2. Ranosz Wojciech (Gravity Revolt) +0.61s
  3. Kwaśny Patryk (Trek Bielsko Racing) +3.62s
Podium kat. Full: 2. Wojciech Ranosz, 1. Sebastian Podgórski, 3. Patryk Kwaśny / zdjęcie: Marcin Skorupski

Dziękujemy, że byliście z nami i już teraz zapraszamy Was na kolejną edycję Hard Downhill League, która odbędzie się 25.06-26.06 w Koninkach.

Szczególne podziękowania dla marki TYGU, Deli Tire i Mad Pig za ufundowanie nagród rzeczowych, Red Bull za dodanie skrzydeł zawodnikom i PKL Szczawnica za najlepszą obsługę wyciągu w Polsce.

Zdjęcie: Marcin Skorupski

Podziękowania kierujemy również do naszych stałych partnerów:

Zdjęcie: Marcin Skorupski

Poszczególne wyniki oraz klasyfikację generalną znajdziecie na naszej stronie z wynikami zawodów National Downhill League.

O zawodach Hard Downhill League

Hard Downhill League to zmagania licencjonowanych zawodników PZKol oraz UCI prezentujących najwyższy poziom na najtrudniejszych trasach zjazdowych w kraju. Długie, szybkie, naszpikowane wieloma trudnymi technicznie elementami trasy z licznymi skokami to spektakularne widowisko dla kibiców i fanów tego sportu, a co najważniejsze możliwość rywalizacji i podnoszenia umiejętności dla każdego z zawodników.

Media: facebook, instagram