Pięć lat minęło od momentu, kiedy seria Crankworx World Tour dodała nowy przystanek do cyklu. W 2017 roku dołączył austriacki Innsbruck, a teraz została ujawniona kompletnie nowa lokalizacja, która będzie trzecim tegorocznym przystankiem. Tym samym w sezonie 2022 zawodnicy walczący o tytuły Króla i Królowej Crankworxa po raz pierwszy w historii będą walczyć o punkty w australijskim Cairns.

Ciężko pracowaliśmy z lokalnym zespołem od 2018 roku, aby festiwal mógł zawitać do Cairns. W końcu udało się poskładać wszystkie puzzle i tym samym Crankworx World Tour po raz pierwszy pojawi się w Australii. Cairns to unikalne miejsce z tropikalnymi lasami deszczowymi czy przepiękną rafą koralową, a do tego ma wspaniałą historię związaną z najważniejszymi zawodami MTB na świecie. Mam nadzieję, że Crankworx Cairns przyniesie zawodnikom nowe doznania i sprawi, że walka o kolejne punkty do rywalizacji będzie czystą przyjemnością.

Darren Kinnaird, Dyrektor Generalny Crankworx World Tour

Tym samym dzięki ogłoszeniu nowej lokalizacji, tegoroczny kalendarz serii Crankworx World Tour jest kompletny i wygląda następująco:

  • 15-19 czerwiec: Crankworx Innsbruck
  • 5-14 sierpień: Crankworx Whistler
  • 5-9 październik: Crankworx Cairns
  • 5-13 listopad: Crankworx Rotorua

Dla tych, którzy nie mogą się doczekać festiwalu w Australii, przygotowana została specjalna podstrona związana z najnowszym przystankiem: crankworx.com/cairns

Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że będziemy mogli gościć serię Crankworx w Cairns. Czy jest lepsze miejsce na świecie, aby ściągnąć najlepszych zawodników i oglądać ich w tak przepięknej scenerii tropikalnego lasu oraz rafy koralowej? Jest to szansa, aby pokazać nasze trasy całemu światu, a także miejscową kulturę, dziedzictwo oraz słynną australijską gościnność.

Gdy pojechałem do Nowej Zelandii na festiwal w Rotorua, to zobaczyłem jaki wpływ miała organizacja festiwalu na lokalną społeczność i od razu chciałem ściągnąć ekipę Crankworxa do siebie. Wydaje mi się, że to perfekcyjne połączenie – najlepsi zawodnicy na świecie oraz najpiękniejsze widoki. Wszyscy nie możemy się doczekać imprezy!

Matt Hilton, CEO Crankworx Cairns

Festiwal Crankworx Cairns odbędzie się w Smithfield, które znane jest z najlepszych tras rowerowych na świecie ulokowanych w lesie tropikalnym. To właśnie tu odbyły się Mistrzostwa Świata w 2017 roku i jest to jedyne miejsce na świecie, które są pomiędzy dwoma światowymi strefami dziedzictwa naturalnego.

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr