Nowy rok coraz bliżej, a to oznacza, że zaczynają pojawiać się daty i miejsca kolejnych serii rowerowych, które zaplanowane zostały na nadchodzący sezon. Właśnie pojawił się terminarz jednej z najpopularniejszych serii zjazdowych w naszym kraju, czyli Local Series of Downhill.

Local Series of Downhill 2022, Międzybrodzie Żywieckie / zdjęcie: Dominik Baran

W 2023 roku odbędą się cztery rundy w trzech lokalizacjach, które są doskonale znane zawodnikom ścigającym się w serii w minionym sezonie. Rozpoczęcie sezonu nastąpi w połowie kwietnia na doskonale znanej miejscówce w Międzybrodziu Żywieckim, czyli Górze Żar. Miesiąc później odbędzie się druga runda, która rozegrana zostanie w Szczawnicy na Palenicy.

Local Series of Downhill 2022, Szczawnica.

Lipiec i sierpień to czas przerwy od ścigania spod znaku #LSD, a to oznacza, że w nowy rok szkolny nie tylko nauka dostarczy emocji. Na samym początku września odbędą się zawody w Zawoi na Mosornym Groniu. Sezon zakończy się tam gdzie się zaczął, czyli w Międzybrodziu Żywieckim (Góra Żar), gdzie odbędzie się ostatnia czwarta runda. Będzie ona zarazem w formacie Air Downhill.

Local Series of Downhill 2022, Zawoja / zdjęcie: BeHere.photo

Podobnie jak w ubiegłym sezonie zawody z serii Local Series of Downhill nie będą posiadały oddzielnie prowadzonej klasyfikacji generalnej, a wyniki będą wchodziły w skład klasyfikacji National Downhill League.

Sprawdźcie także wyniki Local Series of Downhill z sezonu 2022.

Zdjęcie: Dominik Baran

Terminarz zawodów Local Series of Downhill 2023:

  1. runda: 15-16 kwiecień, Międzybrodzie Żywieckie, Góra Żar
  2. runda: 10-11 czerwiec, Szczawnica, Palenica
  3. runda: 2-3 wrzesień, Zawoja, Mosorny Groń
  4. runda: 23-24 wrzesień, Międzybrodzie Żywieckie, Góra Żar

Te i inne daty zawodów znajdziecie w naszym kalendarzu imprez rowerowych 2023.

O zawodach Local Series of Downhill

LSD – Local Series of Downhill to cykl zawodów w zjeździe MTB mający na celu rozwój sportu wśród amatorów. Są to imprezy dające możliwość rywalizacji, aktywnego spędzania czasu wśród znajomych oraz spektakularnego widowiska dla kibiców. Trasy na wyścigi są wybierane spośród lokalnych miejscówek oraz znanych polskich bike parków, których poziom jest stosunkowo łatwy i przejezdny nawet dla początkujących, ale także dający satysfakcję z jazdy tym bardziej zaawansowanym rowerzystom. Każda odsłona zawodów jest ukierunkowana na luźne ściganki spędzone w pozytywnym klimacie tworzonym przez środowisko rowerzystów jak i ich znajomych.

Media:
facebook, instagram
Klasyfikacja generalna oraz wyniki:
43ride.com/wyniki-zawodow