To, że szczawnicka Palenica w połączeniu z deszczem potrafi sprawić trudności nawet doświadczonym zawodnikom wie prawie każdy, ale takich warunków chyba nie spodziewał się nikt! PKL Bike Parks na Palenicy przywitał wszystkich riderów najbardziej wymagającymi warunkami w historii Local Series of Downhill, wreszcie śliska i błotna ścianka z Brennej została przebita. Ale wróćmy do początku.

Local Series of Downhill #3

Przygotowania eventu przez wszystkie dni uprzykrzały nam opady deszczu, gliniasta nawierzchnia wdała się we znaki każdemu, już od samego początku sobotnich jazdek, a ostatni fragment trasy na długo zapamiętają chyba wszyscy zawodnicy – niech pierwszy rzuci kamień ten, kto przeżył cały weekend bez kontaktu z ziemią! :D

Marcin Matuszny / zdjęcie: Dominik Baran

Luźne, sobotnie jazdki zakończyliśmy PHOTO HOUR z Dominikiem Baranem, który dzielnie focił rowerowe zmagania w szczawnickich lasach, czając się w krzakach nieopodal wyślizganych linii na trasie.

Hubert Bułka / zdjęcie: Dominik Baran

Nieco później zgromadziliśmy się na parkingu tuż przy dolnej stacji PKL Palenica, by zabawić się troszkę – rozgrywając sobotnie konkurencje dodatkowe.

Zdjęcie: Dominik Baran

Począwszy od #bunnyhopchallenge , gdzie najwyżej skoczył Sebastian Podgórski i Michał Topór, obaj Panowie uzyskali wynik po 70 cm i po dogrywce zwyciężył Sebastian!🏆

Zdjęcie: Dominik Baran

W #trackstandchallenge najlepszy okazał się Jakub Kaliciński eliminując stopniowo resztę kolegów. Natomiast w #strongrider zwyciężył Łukasz Krajcarz trzymając rower NS Bikes Fuzz przez 69 sekund, wyprzedzając Marcina Matusznego (54 s) i Artura Olszewskiego (48 s). Sobotę zakończyliśmy before-mid-after party w Strefie pod Palenicą, gdzie razem z kuracjuszami mogliśmy tupnąć nóżką i nieco powspominać miniony sezon!

Marcin Matuszny / zdjęcie: Dominik Baran

Niedzielny poranek był ciężki i wcale nie chodzi tutaj o stan po imprezowy, tylko o ulewny deszcz, który dołożył swoje 3 grosze do tego co działo się na przejazdach, a działo się sporo. Trasa zamieniła się w lodowisko i ukończenie przejazdu bez gleby było naprawdę nie lada wyzwaniem, które udało się tylko nielicznym. Po pierwszym przejeździe czas zawodów ponownie należał do juniora – Dawid Juroszek wykręcił 2:35.70 i żadnemu z zawodników nie udało się przebić tej bariery, aż do przejazdu drugiego, gdzie Sebastian Podgórski i Michał Topór wykręcili niesamowite czasy różniące się zaledwie o 0,10 sekundy – tutaj, podobnie jak w sobotnim pojedynku podczas #bunnyhopchallenge triumfował Sebastian Podgórski! Oj było to niesamowite ściganie i jak mawiał klasyk – nie zapomnimy go nigdy!

Wyniki trzeciej rundy Local Series of Downhill:

HARDTAIL:

 1. Matuszny Marcin [HIGH FIVE CREW] 4:04.02
 2. Mikołajczyk Bartek [Szczawa] 4:15.73
 3. Ekiert Marcin [Kup] 5:50.60
Podium kat. Hardtail / zdjęcie: Dominik Baran

KOBIETY:

 1. Nowak Monika [Oświęcim] 4:13.55
 2. Powroźnik Klaudia [Pascuello Team] 12:21.54
Podium kat. Kobiety / zdjęcie: Dominik Baran

JUNIOR:

 1. Juroszek Dawid [Cieszyn] 2:35.70
 2. Moczała Błażej [Chybie] 3:00.58
 3. Gawlak Jan [Gravity Revolt] 3:31.38
Podium kat. Junior / zdjęcie: Dominik Baran

FULL:

 1. Podgórski Sebastian [Gravity Revolt] 2:28.77
 2. Topór Michał [NS Bikes Trezado] 2:28.87
 3. Rzeźnik Bartłomiej [Decathlon Rzeszów / Pan Rower] 3:00.49
Podium kat. Full / zdjęcie: Dominik Baran

Wielki finał National Downhill League

Ostatni przystanek #LSD2022 był także Grande Finale całego cyklu – National Downhill League również zakończony! National Downhill League to cykl skupiający niezależne imprezy zjazdowe, będący swoistym substytutem dla Pucharu Polski (dla porównania na Puchar Polski w sezonie 2022 składały się 2 edycje i sklasyfikowanych zostało około 50 zawodników, National Downhill League w sezonie 2022 liczył 7 edycji i sklasyfikowanych zostało blisko 300 zawodników). Ponadto, organizatorzy imprez wchodzących do National Downhill League (Fundacja FOR EVENT oraz Fundacja KULT) ufundowali ręcznie rzeźbione w drewnie statuetki i nagrody finansowe w każdej kategorii, a partnerzy dorzucili kilka nagród rzeczowych. Po całej dekoracji, już standardowo – rozlosowaliśmy także fanty wśród wszystkich uczestników zawodów, tym razem prawie każdy wracał do domu z upominkiem od naszych sponsorów nagród!

Bartłomiej Rzeźnik / zdjęcie: Dominik Baran

KOBIETY:

 1. Horabik Magda [Myślenice] 750 pkt
 2. Nowak Monika [Oświęcim] 600 pkt
 3. Gaszczyk Monika [Lędziny] 560 pkt

HARDTAIL:

 1. Matuszny Marcin [HIGH FIVE CREW] 1640 pkt
 2. Mikołajczyk Patryk [Szczawa] 1560 pkt
 3. Wąsowicz Krzysztof [Kraków] 1261 pkt

JUNIOR:

 1. Sidło Kacper [HIGH FIVE CREW] 1428 pkt
 2. Kozioł Krystian [Hell Riders Tarnów] 1225 pkt
 3. Juroszek Dawid [Cieszyn] 1102 pkt

FULL:

 1. Podgórski Sebastian [Gravity Revolt] 1680 pkt
 2. Adamczyk Wojciech [HIGH FIVE CREW] 1482 pkt
 3. Krajcarz Łukasz [HIGH FIVE CREW] 1087 pkt

Klasyfikacja generalna National Downhill League dostępna jest w tym miejscu.

A już teraz zapraszamy do śledzenia naszych profili w mediach społecznościowych, bo szykujemy sporo zmian w sezonie 2023. Do zobaczenia na trasach!

YouTube player

Sponsorzy nagród:

 • Tygu
 • Mad Pig
 • Deli Tire
 • NS Bikes / 7anna
 • Prox / aljot.pl

Partnerzy:

 • Red Bull
 • 43RIDE
 • PKL Bike Parks
 • PKL Palenica
 • Downhill24
 • Dominik Baran Fotografia
 • Extreme Trauma Team
 • Race-Timing Stanisławski

O zawodach Local Series of Downhill

LSD – Local Series of Downhill to cykl zawodów w zjeździe MTB mający na celu rozwój sportu wśród amatorów. Są to imprezy dające możliwość rywalizacji, aktywnego spędzania czasu wśród znajomych oraz spektakularnego widowiska dla kibiców. Trasy na wyścigi są wybierane spośród lokalnych miejscówek oraz znanych polskich bike parków, których poziom jest stosunkowo łatwy i przejezdny nawet dla początkujących, ale także dający satysfakcję z jazdy tym bardziej zaawansowanym rowerzystom. Każda odsłona zawodów jest ukierunkowana na luźne ściganki spędzone w pozytywnym klimacie tworzonym przez środowisko rowerzystów jak i ich znajomych.

Media:
facebook, instagram
Klasyfikacja generalna oraz wyniki:
43ride.com/wyniki-zawodow