Zakończenie sezonu wyścigów enduro mtb w Polsce zapowiada się niezwykle ciekawie. Nie dość, że zawody z cyklu Enduro MTB Series wracają do Srebrnej Góry, to jeszcze organizatorzy zapowiedzieli wyścig enduro dla dzieci.

W sobotę 8 października odbędzie się finałowy wyścig cyklu, czyli Bosch Enduro MTB Series. Po dwóch latach przerwy impreza wraca do Srebrnej Góry. Gmina Stoszowice gościła już trzykrotnie tę imprezę, która w 2018 roku miała rangę Mistrzostw Polski. W tym sezonie na uczestników czeka rywalizacja na trasach, które będą połączeniem istniejących linii oraz kilku nowych wariantów. Z przebiegiem odcinków specjalnych można będzie się zapoznać kilka dni przed wyścigiem, ale ich ostateczny przebieg będą wyznaczały taśmy i oznaczenia w dniu zawodów. Za przygotowanie tras odpowiadają twórcy i gospodarze tras enduro w Srebrnej Górze, czyli Piotr Kurczab i Marek Janikowski z PM Bike Experts. Zaplanowane są 4 odcinki specjalne. Grupy Racebędą miały do pokonania wszystkie OS-y, których łączna długość wraz z dojazdami wyniesie około 28 km, co da w sumie ok. 1400 metrów przewyższenia. Z kolei grupy Hobby będą miały do pokonania trzy odcinki specjalne. Ich rywalizacja zakończy się po około 23 km i pokonaniu ok. 1100 metrów przewyższeń. Zaplanowany jest jeden bufet regeneracyjny, po drugim odcinku specjalnym, który zaopatrzony będzie m.in. w produkty Nutrend oraz Kresto. Tradycyjnie po wyścigu na zawodników czeka posiłek regeneracyjny oraz możliwość umycia roweru, w czym pomogą z pewnością produktu Bike on Wax. Sobotę pełną wrażeń zakończymy dekoracją zwycięzców,  losowaniem nagród i wieczornym ogniskiem. Podczas losowania jak zwykle sporo „łakomych  kąsków” np. vouchery na badania wydolnościowe i bike fitting do SGR Lab, bony na zakup kół Dandy Horse, bidony i uchwyty na telefon Fidlock i wiele innych.

Rejestracja na wyścig już trwa i można jej dokonać na Zapisy internetowe na BOSCH Enduro MTB Series – Datasport.pl. Limit miejsc wynosi 280 osób, z czego 10 grup (200 osób) to Race, a 4 grupy (80 osób) to Hobby.  

Z kolei w niedzielę 9 października zapraszamy na Eightshot MTB Race, czyli wyścig enduro dla dzieci. Zawody zaplanowane są dla dzieci od 5 do 12 roku życia (podział na cztery kategorie wiekowe: 5-6, 7-8, 9-10 oraz 11-12 lat, osobno dla chłopców i dziewczynek). Przygotowane będą 2 różne trasy, z którymi dzieci i ich rodzice będą mogli się zapoznać już w sobotę. Szczegóły rywalizacji oraz regulamin mają zostać opublikowane za kilka dni i wtedy też ruszą zapisy na o wydarzenie. Dla starszych kategorii szykuje się wjazd „tarpanem”, dla młodszych, krótsza runda przy samym miasteczku zawodów.

Ale to nie koniec atrakcji zaplanowanych przez organizatorów. Przez cały weekend będzie możliwość bezpłatnego testowania rowerów dziecięcych Puky oraz Eightshot. Na dorosłych z kolei czekać będą elektryczne rowery KTM. Oprócz tego naszą imprezę odwiedzą eksperci z Bosch, którzy chętnie odpowiedzą na Wasze pytania dotyczące rowerów ze wspomaganiem elektrycznym, oczywiście na bazie systemów Bosch. Pojawią się także przedstawiciele Elements Hotel & SPA ze Świeradowa-Zdroju, oraz producent odzieży 3biker ze swoimi świetnymi produktami i możliwe że ktoś jeszcze… :) 

Warto też przypomnieć, że zawody Bosch Enduro MTB Series będą czwartą i ostatnią edycją Polskiej Serii Enduro. Zapowiada się więc dodatkowa motywacja dla uczestników do walki o każdą sekundę.

Więcej informacji znaleźć można na stronie enduromtbseries.pl oraz na Facebooku, gdzie publikowane są informacje o zawodach .

Tak było w Srebrnej Górze w 2019 roku, a jak będzie w tym roku – przekonajcie się osobiście!

Plan imprezy wygląda następująco:

  • piątek, 7 października
    • odbiór pakietów w biurze zawodów, możliwość zapoznania się z trasą
  • sobota, 8 października
    • wyścig Bosch Enduro MTB Series, dekoracja zwycięzców, ognisko
  • niedziela, 9 października
    • Eightshot MTB Race, czyli wyścig enduro dla dzieci

O zawodach Enduro MTB Series

Ekipa organizacyjna zawodów kolarskich „Enduro MTB Series” to niezwykle ciekawa grupa ludzi. Są wśród nas pasjonaci rowerów, gór, podróży, fotografii, gier planszowych, a w codziennym życiu działamy w przeróżnych branżach, w marketingu, sprzedaży, motoryzacji, szkolnictwie, budowlance. Suma naszych wielu doświadczeń pozwala przygotować dla Was imprezy na odpowiednim poziomie, a przede wszystkim z pasją i pełnym zaangażowaniem. Organizacja zawodów ma być również dla nas przyjemnością, okazją do odwiedzania nowych miejsc, poznawania ciekawych ludzi, szkołą radzenia sobie z nieprzewidzianymi sytuacjami. Dlatego Wy uczestnicy i my organizatorzy żyjemy w pewnego rodzaju symbiozie, bez nas nie byłoby zawodów, ale bez Was nie byłoby dla kogo je robić. Dziękujemy Wam za to, że jesteście kolejny sezon z nami, że współtworzycie klimat i charakter naszych imprez! Namawiajcie do startu nowe osoby, aby enduro nadal się rozwijało i rosło w siłę.

Oficjalna strona:
enduromtbseries.pl
Media:
facebook, instagram, youtube