Przyjemne temperatury, mniej rowerzystów na trasach, niesamowite światło i wspaniałe widoki. Jesień to specjalny okres dla fanów kolarstwa górskiego – zwłaszcza, gdy wiesz gdzie wybrać się w takich warunkach. Austriacki region Serfaus-Fiss-Ladis jest zlokalizowany w przepięknym miejscu doliny Inntal w górnym Tyrolu i zdecydowanie jest to miejsce warte odwiedzenia. Także jeśli uważacie, że sezon rowerowy nie kończy się wraz z końcem lata, to warto wybrać się w Alpy jesienią i delektować się widokami i klimatem. Wciąż nie jesteście przekonani? Oto cztery powody, dla których warto odwiedzić Serfaus-Fiss-Ladis jesienią.

Almtrail / zdjęcie: Christian Waldegger

1. Lokalizacja, krajobraz i sceneria

Na pierwszy rzut oka lokalizacja na wysokości 1400m n.p.m. sugeruje dość niskie temperatury jesienią. Jednak dzięki wiatrom Föhn panuje tu głównie sucha i relatywnie ciepła aura. Jednak najważniejsze jest to, że cały region jest wspaniale nasłoneczniony, a październik przeważnie ma mniej deszczowych dni niż pozostałe miesiące w roku. Dodatkowego klimatu nadaje lokalna roślinność, która wykorzystuje piękne złote zachody słońca, dzięki czemu jazda po singlach i bike parku odbywa się w przepięknej scenerii lokalnej przyrody.

Frommestrail / zdjęcie: Christian Waldegger

2. Mnóstwo możliwości jazdy na każdym poziomie zaawansowania

Oczywiście obowiązkowym punktem odwiedzin jest Bike Park Serfaus-Fiss-Ladis, w którym znajduje się aż dziewięć tras o różnym stopniu trudności. Dzięki temu każdy rowerzysta, niezależnie od stopnia zaawansowania, znajdzie coś dla siebie i z całą pewnością sprawi, że jego serce zabije szybciej. Nieważne czy będzie to trasa „Milky Way” dla absolutnych początkujących adeptów kolarstwa górskiego, skoczna „Strada del Sole” czy trudna trasa enduro „Supernatural”.

Bikepark / zdjęcie: Christian Waldegger

Dodatkowym plusem może być fakt, że statystycznie we wrześniu i październiku w Bike Parku jeździ mniej osób, a co za tym idzie, krótsze są czasy w kolejce do gondoli, a na trasach można się poczuć, że są one tylko dla Ciebie.

Sprawdźcie nasze wrażenia z wizyty w Bike Parku Serfaus-Fiss-Ladis z lata 2021.

3. Single z przepięknymi widokami

Każdy kto zna region Serfaus-Fiss-Ladis wie o tym, że nie tylko Bike Park oferuje niesamowite wrażenia z jazdy na rowerze. W regionie znajduje się także osiem singli, które z całą pewnością zapewnią rowerzystom niesamowite wrażenia z jazdy oraz jeszcze wspanialsze doznania dla oczu.

Bikepark / zdjęcie: Christian Waldegger

Główną atrakcją regionu jest napakowana adrenaliną trasa Zirbentrail, która wiedzie z Zirbenhütte do lasu Schöngampalm. Znajdują się tu liczne northshore’y, falki i małe hopki. Warta odwiedzenia jest też najnowsza trasa w regionie, Jochtrail. To 5.8km naturalnej linii z kładkami i rock gardenami, a do tego wspaniałymi widokami na cały region. Oczywiście nie można zapomnieć o legendarnej już trasie Frommestrail, która przez prawie dziewięć kilometrów prowadzi przez typowo alpejski teren z licznymi leśnymi przesmykami czy klasycznymi alpejskimi łąkami.

Zirbentrail / zdjęcie: Christian Waldegger

4. Filmuj, wrzucaj do sieci i wygraj #bestbikereel challenge

Po ubiegłorocznym sukcesie akcji #bestbikereel challenge, z ponad 120 nadesłanymi nagraniami, region Serfaus-Fiss-Ladis ponownie nie może się doczekać co rowerowa społeczność stworzy w tym roku. Zabawa trwa od końca letniego sezonu aż do 16-go października, a główną nagrodą jest dwudniowy pobyt w sezonie 2023 w Serfaus-Fiss-Ladis, oczywiście z pełnym zapewnieniem rowerowych potrzeb.

Bike reel challenge / zdjęcie: Rudi Wyhidal

O regionie Serfaus-Fiss-Ladis

Serfaus-Fiss-Ladis to idealne miejsce dla całych rodzin. Nieważne czy jest to lato czy zima, tu zawsze coś się dzieje. Dla rowerzystów powstała cała sieć tras, od łatwych i przyjemnych ścieżek dla całych rodzin, epickie single z niesamowitymi alpejskimi widokami, aż po napakowane akcją trasy w Bike Parku Serfaus-Fiss-Ladis. Znajduje się tu również sklep i serwis rowerowy, szkoła rowerowa, a cały region nastawiony jest na młodych adeptów kolarstwa górskiego. To właśnie tutaj odbywają się nieoficjalne Mistrzostwa Świata DH Młodzików, czyli iXS Rookies Downhill Championships.

Oficjalna strona:
serfaus-fiss-ladis.at/en
Media:
facebook, instagram, youtube

#serfausfissladis #wearefamily #weilwirsgeniessen #bikeparksfl #bikesfl #bikeschulesfl