Już w ten weekend na granicy austriacko-słoweńskiej odbędzie się druga runda tegorocznej serii Enduro World Series. W dniach 18-19 czerwca zawodnicy będą rywalizowali na trasach Petzen i Jamnicy. Po raz ostatni zawody Enduro World Series odbyły się tu w 2018 roku, a najszybsi okazali się w tedy Sam Hill i Cecile Ravanel.

YouTube player

Druga runda Enduro World Series 2022

W trakcie drugiej rundy zawodnicy będą mieli do pokonania 5 odcinków specjalnych o łącznej długości ponad 18 kilometrów. Jeśli wliczyć w to dojazdówki to do pokonania będzie w sumie 40 kilometrów na rowerze, ponad 1200m przewyższenia podjazdów i 3100m zjazdów.

Sam Hill, EWS Petzen-Jamnica 2018

Sobotni prolog odbędzie się na słynnej trasie Thriller w Petzen. Następnie rywalizacja przeniesie się na trasy wokół Jamnicy by wrócić na ostatni odcinek z powrotem do Petzen. W zawodach oprócz Sławomira Łukasika, który w tym sezonie jeździ w ekipie Canyon CLLTV Dainese, zobaczymy również Katarzynę Burek, Łukasza Szymczuka i Adama Sojkę.

Sławomir Łukasik, EWS Tweed Valley 2022 / zdjęcie: Boris Beyer

Z kolei do rywalizacji w zawodach z serii EWS100 zgłosili się: Krzysztof Kaczmarczyk, Damian Konstanty, Olaf Odziomek, Karolina Poczwardowska, Wojciech Sander, Karol Skiba i Marcin Tarkowski.

Co działo się w poprzedniej rundzie?

Inauguracja tegorocznego sezonu Enduro World Series odbyła się zaledwie dwa tygodnie wcześniej w szkockim Tweed Valley. Najszybszymi zawodnikami okazali się Richie Rude oraz Ella Conolly, a 15-te miejsce zajął Sławek Łukasik.

YouTube player

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube