Już w ten weekend zakończy się pierwszy morderczy miesiąc z Enduro World Series. Zawodnicy w ciągu ostatnich czterech tygodni ścigali się już dwukrotnie (#1 Tweed Valley, #2 Petzen/Jamnica), a teraz nadeszła pora na zawody w jednym z najpiękniejszych i najbardziej surowych miejsc w Europie. Włoskie Dolomity i Val di Fassa Trentino będą areną trzeciej tegorocznej rundy i z całą pewnością będzie to emocjonujący weekend.

YouTube player

Zawody rozpoczną się już w sobotę od wyścigu amatorów, czyli EWS100. Na wieczór zaplanowany jest z kolei prolog w kategoriach PRO. Z kolei niedzielne ściganie to cztery odcinki i aż 42 kilometry do przebycia, z przewyższeniem sięgającym 2800m. Tym samym łączna długość odcinków i dojazdów będzie mniejsza niż w trakcie poprzedniej rundy w Petzen i Jamnicy, ale za to tutejsze trasy z całą pewnością przetestują wytrzymałość fizyczną i psychiczną zawodników.

W rywalizacji mężczyzn stawka jest bardzo wysoka, a prowadzący w klasyfikacji generalnej Richie Rude (Yeti/Fox Factory Team) oraz Jesse Melamed (Rocky Mountain Race Face Enduro Team) mają tyle samo punktów. Melamed wygrał ostatni wyścig, więc jest oficjalnie na prowadzeniu, ale z całą pewnością będzie chciał odskoczyć swojemu najgroźniejszemu rywalowi. My z kolei będziemy trzymać kciuki za kolejny dobry występ Sławka Łukasika (Canyon CLLTV Dainese), który w Petzen/Jamnicy zakończył zmagania na piątej pozycji.

Jack Moir, Enduro World Series Val di Fassa 2021

Z kolei wśród pań po dwóch rundach zmagań na prowadzeniu znajduje się Isabeau Courdurier (Lapierre Zipp Collective), która ma 15 punktów przewagi nad Ellą Conolly (Cannondale Enduro Team). Obydwie zawodniczki odniosły po jednym zwycięstwie w tym sezonie i mają sporą przewagę nad walczącymi o trzecie miejsce Bex Baraoną (Yeti/Fox Factory Team) i Morgane Charre (Pivot Factory Racing).

Melanie Pugin, Enduro World Series Val di Fassa 2021

O zawodach Enduro World Series

Enduro Mountain Bike Association (EMBA) powstała w październiku 2012 roku i miała za zadanie scalić światową społeczność rowerowego enduro. Jako organizatorzy serii Enduro World Series łączymy największe zawody enduro na świecie z najlepszymi trasami, relaksującą atmosferą i nastawieniem na zawodników. Ekipa stojąca za EMBA ma jeden cel – rozwijać światowe enduro dla zawodników, sportu i całej rowerowej społeczności.

Oficjalna strona:
enduroworldseries.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube