Drugi dzień festiwalu Crankworx Innsbruck za nami. Tym razem zawodnicy i kibice musieli mierzyć się dużym upałem oraz trudnymi warunkami panującymi na trasie zawodów Crankworx Innsbruck Dual Slalom. Luźny piach, susza i trochę świeżych korzeni, które znacznie utrudniały rywalizację – tak w skrócie można opisać trasę do wyścigów równoległych.

Crankworx Innsbruck Dual Slalom / zdjęcie: Florian Breitenberger

Na najwyższym stopniu podium wśród pań stanęła zwyciężczyni kwalifikacji, Martha Gill. W finale zmierzyła się z Anną Newkirk, która fanom bardziej znana jest ze swoich startów w Pucharze Świata DH. Jednak tutejsza trasa była bardziej w stylu zjazdowym i przypasowała nie tylko Amerykance. W finałowej czwórce mężczyzn znaleźli się sami reprezentanci downhillu, a najszybszym z nich okazał się Jakob Jewett, który w finale pokonał Sama Blenkinsopa.

YouTube player

Ta trasa zdecydowanie pasowała zawodnikom zjazdowym. Czołowa czwórka specjalizuje się właśnie w tej dyscyplinie, a kluczem do sukcesu było chyba opanowanie czterech płaskich zakrętów na trawie. W międzyczasie trzeba było ostro pedałować…

Jakob Jewett
Martha Gill / zdjęcie: Florian Breitenberger

Przez cały dzień czułam się dość pewnie na trasie, ale sporo osób miało problemy z luźnym piachem i ogólnymi warunkami na trasie. Wydaje mi się, że pokazałam swoje mocne strony, a do tego ciągle myślałam pozytywnie, no i udało się.

Martha Gill
Caroline Buchanan / zdjęcie: Florian Breitenberger

Dość mocno narzekaliśmy na trasę przed startem, bo warunki były bardzo suche. Jednak wszyscy ścigaliśmy się na tym samym torze, więc staraliśmy się dobrze bawić. Części z nas to bardziej pasowało, bo jesteśmy przyzwyczajeni do agresywnej jazdy w takich warunkach. To były prawdopodobnie jedne z najfajniejszych zawodów w jakich brałem udział, więc w sumie nie mogę narzekać.

Sam Blenkinsop
Sam Blenkinsop vs Jakob Jewett / zdjęcie: Clint Trahan

Trasa była dobra i trudna w tych warunkach pogodowych. Jednak dobrze się na niej bawiłam i starałam się dawać z siebie wszystko. Cieszę się z mojego wyniku, bo Martha była dziś poza zasięgiem.

Anna Newkirk
Tomas Slavik vs Niels Bensink / zdjęcie: Florian Breitenberger

Wyniki: Crankworx Innsbruck Dual Slalom

  1. Jakob Jewett (Kanada) // Martha Gill (Wielka Brytania)
  2. Sam Blenkinsop (Nowa Zelandia) // Anna Newkirk (USA)
  3. George Brannigan (Nowa Zelandia) // Luana Chereches (Rumunia)

Pełne wyniki: crankworx.com/results

Kolejny dzień festiwalu, to rywalizacja w zawodach Crankworx Innsbruck Speed & Style, które transmitowane będą na żywo na Red Bull TV.

YouTube player

Poprzednio na Crankworx Innsbruck 2023:

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr