Zawody Speed & Style podczas festiwalu Crankworx Innsbruck przyciągnęły na start prawdziwe legendy tej dyscypliny. Tutejsza trasa jest jedną z najbardziej widowiskowych w całym cyklu, a to przełożyło się na poziom sportowy i faworyzowało zawodników freestyle’owych nad ścigantami.

Najlepszymi zawodnikami, podobnie jak rok temu, okazali się Robin Goomes i Tomas Lemoine. Goomes zmierzyła się w finale z Harriet Burbidge-Smith, a Lemoine stanął naprzeciw Davidowi Liebowi. W zawodach mieliśmy również polski akcent, ponieważ na dobrym 9 miejscu zmagania ukończył Przemek Abramowicz, który odpadł po walce z Mike’iem Rossem. W kwalifikacjach startował również Dawid Czekaj, ale nie dostał się do przejazdów finałowych.

Skórt zawodów Crankworx Innsbruck Speed & Style

YouTube player

Wyniki: Crankworx Innsbruck Speed & Style

  1. Tomas Lemoine (Francja) // Robin Goomes (Nowa Zelandia)
  2. David Lieb (USA) // Harriet Burbidge-Smith (Australia)
  3. Garret Mechem (USA) // Shealen Reno (USA)
Robin Goomes / zdjęcie: Clint Trahan

Pełne wyniki: crankworx.com/results

Przedostatni dzień festiwalu przynosi kibicom podwójne emocje. W południe zmierzyli się najlepsi zawodnicy slopestyle na świecie, a wieczorem odbędą się finały na pump tracku.

YouTube player

Poprzednio na Crankworx Innsbruck 2023:

O serii Crankworx World Tour

Crankworx to jedyny w swoim rodzaju festiwal kolarstwa górskiego. Po raz pierwszy zorganizowany został w 2004 roku w kanadyjskim Whistler w Kolumbii Brytyjskiej. Od tamtej pory ewoluował do kilku przystanków na świecie, tworząc serię Crankworx World Tour. W trakcie imprezy w zawodach biorą udział najlepsi zawodnicy na świecie, którzy rywalizują w wielu różnych dyscyplinach. Znajdziemy tu także zawody dla amatorów, dzieciaków oraz wszystkich fanów kolarstwa górskiego, którzy przyjeżdżają, aby wspólnie świętować i bawić się w niesamowitych miejscach.

Oficjalna strona:
crankworx.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube, flickr