Najbardziej hardcore’owe zawody zjazdowe na świecie powrócą w sezonie 2023 już w lipcu! Red Bull Hardline tradycyjnie odbędzie się w okolicach Bike Parku Dyfi w Walii, a w tym sezonie emocje sięgną zenitu w dniach 15-16 lipca.

Jackson Goldstone / zdjęcie: Nathan Hughes

Podczas ubiegłorocznej edycji byliśmy świadkami nowych sekcji, które nie tylko spodobały się kibicom, ale zaczęły też spędzać sen z powiek zawodnikom. Mowa tu o dwóch 27-metrowych gapach oraz przeszkodzie on-off, których pokonanie podczas typowej wyspiarskiej pogody, było bardzo trudne i wymagało mnóstwa skupienia od każdego śmiałka. Warto również odnotować fakt powrotu do ścigania przez Gee Athertona, który pauzował przez bardzo długi czas z powodu kontuzji.

Gee Atherton / zdjęcie: Nathan Hughes

W sezonie 2022 zwycięstwo odniósł debiutujący w imprezie, Jackson Goldstone, który z całą pewnością będzie chciał obronić tytuł i będziemy mogli podziwiać go na zawodach po raz kolejny. Niewykluczone, że tak jak w ubiegłym roku, do rywalizacji mężczyzn przystąpią też panie. Co prawda debiut Jess Blewitt zakończył się jeszcze przed finałami z powodu złamanego obojczyka, ale to tylko oznacza, że szlak został już przetarty i drzwi są otwarte dla kolejnych pań, chcących zmierzyć się z najtrudniejszą trasą zjazdową na świecie.

Bernard Kerr / zdjęcie: Dan Griffiths

Także zapiszcie sobie datę: Red Bull Hardline, 15-16 lipiec 2023

Zwycięski przejazd Jacksona:

YouTube player

Replay całych zawodów:

YouTube player