Loty na największych hopach na ziemi – tak w jednym zdaniu można podsumować to, co dzieje się podczas kolejnych edycji imprezy Darkfest. Tegoroczna zabawa już za nami, więc wracając do pracy po długiej majówce, zaczynamy z grubej rury!

Clemens Kaudela / zdjęcie: Eric Palmer

Na początek polecamy obejrzeć oficjalne wideo, które trwa aż 24 minuty i pokazuje najlepsze akcje imprezy:

YouTube player

Najważniejszym wydarzeniem okazał się rekordowy backflip Toma Isteda, który wykonał fikołka na największej hopie, a punkt lądowania pokazał dokładnie 37 metrów! To nie tylko najdłuższy backflip na rowerze, ale zarazem najdłuższy skok w ogóle na MTB!

W trakcie imprezy mogliśmy zobaczyć również Szymona Godźka, który niestety nie zrealizował swoich celów, które założył przed imprezą. Ostatecznie nie udało mu się polecieć największej hopy, ponieważ gdy chciał to zrobić, to mocno popsuła się pogoda. Słaba aura towarzyszyła miejscowym przez ostatnie dni trwania imprezy, więc tak naprawdę wszystko co najlepsze, odbyło się na samym początku.

Szymon Godziek / zdjęcie: Eric Palmer

Na tegorocznym Darkfeście po raz pierwszy mogliśmy podziwiać także panie. Wśród nich zdecydowanie wyróżniała się Robin Goomes, która jako pierwsza odblokowywała kolejne hopy, a także jako pierwsza przejechała całą linię.

Najlepszy przejazd imprezy – Bienvenido Aguado:

YouTube player

Nagrody i wyróżnienia podczas Darkfest 2023:

  • Król i Królowa: Tom Isted i Robin Goomes
  • Najlepszy moment: Tom Isted / Sam Hodgson oraz Vinny Armstrong
  • Spank Bikes Best Whip: Kade Edwards i Vinny Armstrong
  • GoPro Best Line: Bienvenido Aguado
  • Kenda Tires Mind Bender Award: Kurtis Downs i Robin Goomes