W Trójmiejskim Bike Parku BigFoot Works zainagurowano ostatnio sezon MTB. Choć miejscówka od kilku tygodniu bije rekordy popularności to oficjalne otwarcie odbyło się właśnie w ostatnią sobotę 20.04.2024. Orzeźwiająca pogoda nie odstraszyła lokalnych ekip, riderów i rowerowych rodzin.

Uczestnicy pikniku zlokalizowanego u podnóża SkillParku „Belfer” mieli okazję zmierzyć się w próbie czasowej na singlu „Ambona”, czy podczas Long Jump Contest. Pozostali eksplorowali okoliczne trasy pod okiem przewodników lub podziwiali ewolucje na „belfrowych” stolikach. Tradycyjnie uczestnicy eventu nie wrócili do domu z pustymi brzuchami – były rozgrzewające zupy, ciastka, drożdżówki. Ekipa Tucamp zapewniła rozrywkę i rowerowe zabawy dla najmłodszych, a na jednym ze stolików odbywało się szkolenie. Wszystkiemu towarzyszyła grana na żywo muzyka RedBull’owego DJ’a, który rozgrzewał atmosferę tego rześkiego poranka.

Podczas tegorocznego oficjalnego otwarcia ścieżek, można było przetestować całą tę flotę rowerów, zupełnie za darmo. Od tego roku bowiem na terenie BigFoot Works dzięki nawiązanej partnerskiej współpracy pomiędzy bikeparkiem BFW i DRE ROWERY działa pierwsza z prawdziwego zdarzenia wypożyczalnia rowerów MTB. Wspólny projekt DRE/BFW zaowocował ofertą topowych modeli rowerów MTB i eMTB Treka, w większości lekkich „elektrtyków”, które idealnie sprawdzają się w warunkach bikeparku nie powodując zmęczenia podczas podjazdów i dając ogromną satysfakcję podczas zjazdów.

Podczas trwania eventu odbywały sie również zbiórki funduszy na szczytny cel jakim jest wspieranie projektu BigFoot Works, którego funkcjonowanie i utrzymanie na chwilę obecną odbywa się jedynie z funduszy z darowizn od użytkowników i prywatnych sponsorów.

Choć pogoda nie rozpieszczała to ducha wspólnej pasji i radości z jazdy nie dało się stłumić.

Wielka piona dla uczestników i wolontariuszy, bez których nie można byłoby otworzyć sezonu z takim hukiem. A to wszystko okraszone pięknymi fotami od Kasi Puwaskiej i video produkcjami od ekipy Dre Rowery.

Do zobaczenia na Trójmiejskich ścieżkach BigFoot Works!

YouTube player
YouTube player

O BigFoot Works

37 singli, 18km ścieżek, niewielki skill park na obszarze o promieniu 1,5km – zaprojektowanych i wybudowanych przez BigFoot Works. Projekt ściezek został utworzony w ramach działań BigFoot Works na przestrzeni kilku lat bez wsparcia z publicznych środków. Obecnie od strony formalnej po legalizacji infrastruktury BFW operatorem jest Stowarzyszenie Trójmiejskie Ścieżki MTB.

Oficjalna strona: bigfootworks.pl
Media: facebook, instagram
Wypożyczalnia rowerów: bigfootworks.pl/wypozyczalnia-rowerow