Marka Shimano z dumą ogłasza nową współpracę z czołową zawodniczką Pucharu Świata DH Camille Balanche. Szwajcarka jeżdżąca dla zespołu Dorval AM Commencal w 2020 roku zdobyła tytuł Mistrzyni Świata DH, a w sezonie 2022 triumfowała w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata DH.

Camille w sezonie 2024 przeciera szlak i w ramach nowej współpracy będzie jeździć wyłącznie w butach Shimano GE900.

Shimano dostarcza wysokiej jakości komponenty do wszystkich moich rowerów, więc to marka ma wszystko czego szukam. Shimano to także kultowa marka, którą z dumą reprezentuję.

Camille Balanche

Camille podkreśla znaczenie otaczania się najlepszym wsparciem umożliwiającym osiągnięcie najlepszych wyników, w tym najwyższej klasy treningiem, regeneracją i odżywianiem, a także starannie dobranymi składnikami na każdy wyścig w nadchodzącym sezonie. Globalna obecność Shimano na każdym wydarzeniu Pucharu Świata zapewnia dodatkową pewność i gwarantuje, że wszelkie problemy techniczne zostaną błyskawicznie rozwiązane.

Dlaczego obuwie Shimano?

Nowa linia obuwia Shimano z serii Gravity przyciągnęła uwagę Camille z kilku powodów, a model GE900 spodobał jej się najbardziej.

Na pierwszy rzut oka przyciągnął mnie ich wygląd, który po prostu uwielbiam. Dopiero potem zobaczyłam jak są zbudowane i jak się sprawują w praktyce. 

Camille Balanche

Linia Gravity Enduro obejmuje całkowicie odnowioną gamę obuwia ze zoptymalizowaną pod kątem enduro podeszwą zewnętrzną Ultread GE, umożliwiającą sportowcom znalezienie płynności w trudnym, technicznym terenie przy bezkompromisowym komforcie i kontroli.

Dla samozwańczego fana systemu BOA® Fit, takiego jak Camille, GE900 wykracza poza to, zapewniając szybkie i precyzyjne zapinanie oraz doskonałe trzymanie stopy podczas agresywnego pedałowania w nierównym terenie.

Jako wysokiej klasy buty grawitacyjne Shimano, GE900 są wyposażone w podeszwę środkową TORBAL 2.0, która posiada skrętną część pięty, zachowując pełny zakres ruchu, co poprawia komfort, płynność i kontrolę na rowerze. Podeszwa środkowa z pianki EVA na całej długości wzmocniona węglem zmniejsza wagę i zwiększa efektywność pedałowania.

Przygotowana na nadchodzący sezon

Odkąd zaczęłam jeździć na rowerze, jeżdżę wyłącznie na komponentach Shimano, więc czuję się bezpiecznie i pewnie. Do tego uwielbiam rywalizację, a moimi priorytetowymi wydarzeniami są wszystkie rundy Pucharu Świata DH i tegoroczne Mistrzostwa Świata DH. Moim celem jest stać się lepszym sportowcem i z roku na rok starać się być szybszym.

Camille Balanche

Pasja Camille Balanche do kolarstwa górskiego jest widoczna, gdy omawia swoje ulubione aspekty tego sportu. „Najwięcej radości i frajdy mam, gdy jeżdżę na rowerze tak szybko, jak tylko potrafię”, opisując ekscytujące uczucie jazdy w stanie skupionej koncentracji. Ale przyjemność sprawiają jej także zwykłe przejażdżki z przyjaciółmi.

Jeśli chodzi o ulubione trasy, Camille twierdzi, że stawia na świeże linie, oferujące nowe wyzwania i ekscytujący teren do pokonania. Partnerstwo pomiędzy mistrzynią downhillu Camille i Shimano zapowiada ekscytujący sezon, w którym obie strony będą napędzane wspólną pasją do innowacji i miłością do kolarstwa górskiego.

Jesteśmy podekscytowani faktem, że Camille dołączyła do rodziny Shimano, rozszerzając tę wspaniałą współpracę w zakresie obuwia, po tym jak korzystała z komponentów Shimano, aby zapewnić sobie wiele zwycięstw na przestrzeni lat, i dzięki czemu stała się prawdziwą błękitno-krwistą sportsmenką [barwy zespołu Dorval AM oraz Shimano – przyp.red.]. Chcemy wesprzeć ją w tym sezonie w najlepszy możliwy sposób, aby mogła osiągnąć te ambitne cele.

Tommaso Amadio, Dyrektor Shimano Europe Sports & Events
YouTube player

O marce Shimano

Misją założonej w 1921 roku firmy Shimano jest umożliwienie klientom bliższego kontaktu z naturą, wspieranie ich w realizacji pasji oraz promowanie nowego stylu życia. Dlatego pragniemy tworzyć wyjątkowy osprzęt i odzież przeznaczone dla rowerzystów. Możemy pochwalić się niemal stuletnim doświadczeniem w opracowywaniu cieszących się międzynarodową renomą komponentów rowerowych. Jesteśmy dumni, że nasze produkty prowadzą do zwycięstwa kolejne pokolenia sportowców i zapewniają nieograniczone możliwości poznawania świata na rowerze

Oficjalna strona:
shimano.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube