Jeleniowskie Ścieżki to miejscówka, którą bacznie śledzimy od czasów jej powstania. Na początek dobrego sezonu 2024, lokalna ekipa przygotowała nam ściganki, które odbędą się już w najbliższy weekend (28.04.2024). Ilość chętnych już przebiła zeszłoroczny rekord, a dodatkowo zapowiadana jest piękna pogoda. Czego zatem możecie spodziewać się na tegorocznym Jeleniowskim Enduro MTB?

Jeleniowskie Enduro MTB 2024 – Kilka słów od Organizatorów

Już 28 kwietnia odbędzie się kolejna edycja JEMTB 2024- największe zawody w rowerowej dyscyplinie Enduro w naszym regionie. W zeszłym roku impreza okazała się bardzo dużym sukcesem- ścigało się wówczas blisko 170 osób!

W tym roku przygotowaliśmy dla Was jeszcze więcej atrakcji:

  • 5 OS-ów
  • ok. 18 km tras (zjazdy + podjazdy)
  • blisko 850 m przewyższeń do pokonania
  • 7 kategorii
  • unikalne nagrody od naszych sponsorów i ekipy Jeleniowskich Ścieżek
  • food trucki
  • stoisko z naszymi gadżetami

Jeżeli jesteście spragnieni wrażeń i sportowej rywalizacji zapisujcie się na nasze zawody JEMTB 2024 na stronie S-Time pod linkiem: https://my.raceresult.com/281325/registration (dostępnych jest jeszcze kilka miejsc! Znajdziecie tam również szczegółowy regulamin zawodów)

Tu się nie ma co zastanawiać
Tu trzeba się ścigać!

Dla spragnionych większej dawki informacji o trasach Dr-ebike przygotował video z objazdem OES’ów wraz z komentarzem:

YouTube player
Film przygotowany przez Dr-ebike

Jeleniowskie Enduro MTB 2024 – Kilka słów od nas

Jeleniowskie ścieżki to jedna z ciekawszych inicjatyw w naszym kraju, która dodatkowo regularnie się rozwija i przyciąga w Góry Świętokrzyskie coraz większe rzesze rowerzystów. Ja sam jestem dość częstym gościem i zawsze chętnie sprawdzam nowości. Jeśli jakimś cudem nie udało Ci się tu dotrzeć to zapraszam do wpisów: Jeleniowskie Ścieżki: trasy enduro w woj. Świętokrzyskim oraz Licho – nowa trasa na Jeleniowskich Ścieżkach. Na zawodach z cyklu Jeleniowskie Enduro MTB jeszcze naszej redakcji nie było, ale w tym roku planuje to zmienić i zawitać pomiędzy taśmami. Oczywiście nie liczę na jakiś mega wynik, raczej na dobrą zabawę w dobrym towarzystwie. Na zawody zapisało się już grubo ponad 200 osób. Góry Świętokrzyskie planują odwiedzić w tym czasie nie tylko lokalesi i Warszawka, ale impreza przyciąga również mocnych riderów prosto z wyższych partii gór, co jest też dobrą rekomendacją zarówno dla miejscówki jak i organizacji. Jeśli obawiasz się że przez tak duży natłok ludzi nie pojeździsz i utkniesz w kolejkach, to ekipa organizacyjna uspokaja, że w tym roku będą 2 ekipy pomiarowe i całość powinna pójść sprawnie. Do zobaczenia w Niedzielę! ;)

O Jeleniowskich Ścieżkach

Jeleniowskie Ścieżki to trasy enduro w Górach Świętokrzyskich. Wykonane przez Stowarzyszenie Ostrower i przyjaciół, przy wsparciu Nadleśnictwa Łagów, Wójta gminy Waśniów i Grupę Pałasz Ubezpieczenia. Single mają naturalny, górski charakter.

Media: facebook, instagram