JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE JUŻ DOSTĘPNY!

Ten rok był jednym z najbardziej zaciętych w historii. Po wielu świetnych przejazdach w ciągu całego sezonu, najlepszy w klasyfikacji końcowej okazał się Thomas Genon, który zgarnął tytuł mistrza FMB World Tour 2015. Drugie miejsce zajął Brett Rheeder, który zdominował pierwszą część sezonu i walczył twardo do samego końca podczas każdego diamentowego eventu. Podium uzupełnił Nicholi Rogatkin. Pełny ranking można znaleźć na tej stronie

Thomas Genon wygrywa FMB World Tour 2015
Thomas Genon

Thomas Genon wszedł do gry o najwyższe miejsca w 2012 roku, gdy wygrał słynne zawody Red Bull Joyride podczas Crankworx Whistler. Od tamtej pory mogliśmy go często oglądać na podium diamentowej serii zawodów w tym roku – jedynym wyjątkiem jest Red Bull Rampage, gdzie zajął piąte miejsce.

Thomas Genon wygrywa FMB World Tour 2015
FMB World Tour 2015 Top 5

Jedynym realnym zagrożeniem w tym sezonie był Brett Rheeder. Był w wysokiej formie od samego początku sezonu i walczył do samego końca o zwycięstwo. Brett nigdy nie odpuszcza okazji by przejechać jeszcze raz swoją linię i wykonać konkretne triki. Wygrał w tym roku najwięcej diamentowych imprez – trzy pierwsze – ale podczas dwóch ostatnich nie poszło mu już tak dobrze. Jednak z roku na rok Brett pokazuje, że jest świetnym zawodnikiem i z pewnością będzie jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa w przyszłym roku.

Thomas Genon wygrywa FMB World Tour 2015
Brett Rheeder

Najlepszą trójkę uzupełnił młody Bostończyk – Nicholi Rogatkin. Zadebiutował na rowerze MTB w 2014 roku, a już rok później znalazł się w czołówce najlepszych na świecie. Nicholi ma swoje unikalne triki, które jest w stanie wykonać na największych przeszkodach. Dzięki temu był na podium trzech diamentowych imprez, a jedną z najważniejszych z nich był Red Bull Joyride. Podczas tych zawodów tylko on i Brandon Semenuk mieli noty wyższe niż 90 pkt.

Thomas Genon wygrywa FMB World Tour 2015
Nicholi Rogatkin

Poza pierwszą trójką znalazło się mnóstwo znanych nazwisk. Logan Peat miał najlepszy sezon w karierze i zajął czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej. Również Sam Reynolds był w formie i ostatecznie zajął piątą lokatę. Czech Tomas Zejda znalazł się na szóstej lokacie, a zwycięzca FMB World Tour z 2013 roku – Sam Pilgrim – po dłuższej przerwie powrócił do najlepszej dziesiątki sezonu. Na 8 miejscu znalazł się Tomas Lemoine, który w zeszłym roku był 13. Miejsce nr 9 to z kolei Paul Genovese, a najlepszą dziesiątkę w tym roku zamyka Louis Reboul.

Thomas Genon wygrywa FMB World Tour 2015
FMB World Tour 2015 podium at Red Bull Rampage

W momencie, gdy gratulujemy zawodnikom udanego sezonu podczas ostatniej imprezy w Utah, wszyscy myślami są razem z Paulem Basagoitią, który uległ poważnej kontuzji podczas swojego przejazdu na Red Bull Rampage. Paul jest ikoną tego sportu i odegrał ogromną rolę w jego rozwoju, a Rampage przypomniał, że jak wielkie ryzyko jest, gdy coś nie wyjdzie. Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej o wypadku Paul’a, to zajrzyjcie na stronę road2recovery.com/cause-view/irideforpaul i wspomóżcie go w walce o powrót na rower. Oficjalne stanowisko FMBA znajdziecie natomiast na tej stronie.

FMBA życzy wszystkim zawodnikom bezpiecznego i progresywnego czasu w przerwie między sezonami. Mamy nadzieję, że przyszły rok będzie jeszcze lepszy!

Przydatne linki:

Paul Basagoitia: Road 2 recovery: http://www.road2recovery.com/cause-view/irideforpaul/

Więcej informacji o stanie zdrowia Paul’a: http://www.redbull.com/us/en/bike/stories/1331754876814/paul-basagoitia-in-a-stable-condition

Oficjalna strona FMB World Tour: http://www.fmbworldtour.com

Więcej informacji znajdziecie na: www.facebook.com/fmbworldtour & www.twitter.com/fmbworldtour oraz Instagram.