W 2016 roku do rodziny międzynarodowego zespołu ION dołączyli nowi zawodnicy: dwóch zawodników dirt & slopestyle z Włoch – Torquato Testa oraz Diego Caverzasi, którzy do tej pory jeździli w barwach włoskiego oddziału ION. Oprócz tego ION podjął współpracę z ekipą Yeti/Fox Shox Factory Racing Team, w barwach którego jeździ zwycięzca klasyfikacji generalnej Enduro World Series 2015 – Richie Rude.

Yeti/Fox Shox Factory Racing Team oraz Caverzasi i Testa dołączają do teamu ION
Yeti/Fox Shox Factory Racing Team / Zdjęcie: Nick Ontiveros

Współpraca pomiędzy ION i Yeti zawarta została na okres trzech lat i obejmuje wyposażenie ekipy Yeti/Fox Shox Factory Racing Team w ochraniacze ION. Umowa obowiązuje cały zespół, wliczając w to narodową oraz międzynarodową ekipę teamu Yeti – m.in. Cody Kelley czy Richie Rude.

Yeti/Fox Shox Factory Racing Team oraz Caverzasi i Testa dołączają do teamu ION
Yeti/Fox Shox Factory Racing Team / Zdjęcie: Nick Ontiveros

Andi Lipp, Marketing Manager ION Bike:

Jesteśmy zaszczyceni tym, że rozpoczynamy współpracę z tak znanym zespołem. Yeti jest w tym biznesie już ponad 30 lat i wciąż posiadają świetną reputację, a ich produkty i design są najwyższej jakości. Mamy nadzieję, że trzyletni kontrakt umożliwi nam stworzenie idealnego modelu współpracy pomiędzy ION, a Yeti/Fox Shox Factory Racing Team – będziemy korzystać z doświadczenia i umiejętności zespołu, a następnie przełożymy to na wsparcie naszych produktów w najlepszy możliwy sposób.

Yeti/Fox Shox Factory Racing Team oraz Caverzasi i Testa dołączają do teamu ION
Torquato Testa

Kolejne zmiany, to zaproszenie dwóch włoskich wymiataczy do międzynarodowego zespołu ION. Nowi zawodnicy są bardzo młodzi – Torquato Testa ma 22 lata, a Diego Caverzasi 21 lat. Ci dwaj koledzy mieli wspaniały sezon 2015, a jego kulminacją były zawody Suzuki Nine Knights w Livigno oraz Crankworx Whistler w Kanadzie. Torquato miał wspaniały przejazd podczas Crankworx’a, jednak nie zakończył się on tak jak powinien, aczkolwiek przyciągnął sporo uwagi. Diego z kolei wygrał Sekcję Zamkową podczas zawodów w Livigno.

Yeti/Fox Shox Factory Racing Team oraz Caverzasi i Testa dołączają do teamu ION m
Diego Caverzasi

Zaktualizowane profile zawodników międzynarodowego zespołu ION wkrótce będą dostępne na stronie ion-products.com/athletes. Więcej informacji o zespole Yeti/Fox Shox Factory Racing Team znajdziecie na yeticycles.com/riders.

Oficjalna strona ION: ion-products.com