W kalendarzu cyklu Nie Pompujesz – Nie Jedziesz pojawiły się nowe miejscowości ze znakomitymi torami jak: Kudowa-Zdrój, Stalowa Wola, Żyrardów czy prawdziwy gigant w Nysie! Czy nowe tory w cyklu zmienią układ siły w sezonie 2022? Czy ponownie będą dominować czarno-białe barwy rybnickiego zespołu dowodzonego przez Bartosza Giemzę?

GoBike.PRO / zdjęcie: Adam Głosowic

GoBike.PRO Rybnik był prawdziwym fenomenem cyklu w roku 2021. Zawodnicy szkoleni przez Mistrza Polski 2021 w jeździe na pumptracku, zdominowali cały cykl, co zaowocowało zwycięstwem w aż trzech kategoriach (PRO – Bartosz Giemza, Amator – Dominik Kawulak, Kids – Robert Pańczyk). Do tego dochodzą Filip Wieczorek, Miłosz Gilewicz i Szymon Niedziela, którzy zameldowali się na finałowym podium! Tak doskonałe wyniki zaowocowały m.in. wyróżnieniem za szczególne osiągnięcia sportowe przyznane przez Prezydenta Miasta Rybnika, które otrzymali zawodnicy z GoBike.PRO.

GoBike.PRO / zdjęcie: Adam Głosowic

Siła teamu? Profesjonalne przygotowanie? Duży potencjał zawodników? Z pewnością każdy z tych czynników miał znaczący wpływ na końcowy sukces. Warto jednak podkreślić doskonałą organizację zespołu GoBike.PRO Rybnik, która pod okiem Bartosza Giemzy bardzo wyróżnia się na tle polskich szkółek. Na zawodach można było zobaczyć wspaniałą pracę wykonaną na treningach, ale i zgranie wszystkich zawodników.

Bartosz Giemza / zdjęcie: Adam Głosowic

Szef teamu Bartosz Giemza o sezonie 2022 myśli bardzo poważnie, o czym świadczą zimowe przygotowania.

W zimę skupiłem się na rehabilitacji kolana i barku, które od paru sezonów wymagały naprawy. Dzięki Centrum Indywidualnej Terapii CITO udało się ogarnąć wszystko bez zabiegów czy operacji. Wielka piątka dla Pawła. Ponadto dalej reprezentuję najlepsze rowery na rynku – Trek Ticket to idealna maszyna do walki z czasem na pumptracku. Do tego amortyzator RS Pike DJ, koła Bontrager Rythm Pro, kierownica karbonowa Bontrager, pedały i chwyty również Bontrager. I tutaj także wielka  piona dla firmy Trek za super sprzęt! Kalendarz cyklu także sprzyja rywalizacji. Na wszystkich torach od BT Project jeździ mi się super. Lubię długie tory z dużymi bandami i wymagającymi przeszkodami, a takie będą w tym roku w cyklu.

Bartosz Giemza
Marcin Rot vs Bartosz Giemza / zdjęcie: Adam Głosowic

Podobnie proces przygotowań wygląda u zwycięzcy kategorii Kids – Roberta Pańczyka, którego w tym roku zobaczymy już w wyższej kategorii.

Uczestnictwo w zawodach Nie pompujesz – Nie jedziesz ogromnie wpłynęło na mój proges. W nadchodzącym sezonie wystartuję na rowerze Spcialized P3 i oczywiście będę walczył o zwycięstwo w swojej kategorii, co jest moim celem. W tym roku wystartuję w kategorii Amator, na PRO jeszcze nie mam chyba szans.

Robert Pańczyk

Jak zatem będzie wyglądał występ rybnickiej ekipy w sezonie 2022 w cyklu Nie Pompujesz – Nie Jedziesz? Nastawienie jest dobre, sezon przygotowawczy dobrze przepracowany. Zapowiada się zatem znakomita rywalizacja, w której zwycięzca pojedzie na rundę eliminacyjną Mistrzostw Świata z Red Bullem.

Robert Pańczyk / zdjęcie: Adam Głosowic

Sam cykl kolejny raz wywołuje duże, pozytywne emocje. Świadczyć może o tym ekspresowe zapełnienie list startowych. Pierwsze trzy rundy (Kudowa-Zdrój, Żyrardów, Polanka Wielka) zapełniły się w kilka dni! Czekamy zatem na 7 maja i inaugurację cyklu w Kudowej-Zdroju, gdzie na jednym z najnowszych pumptracków od BT Project zacznie się rywalizacja w Nie Pompujesz – Nie Jedziesz! Jak wypadną zawodnicy GoBike.PRO? Czy utrzymają poziom z roku 2021? Pierwsza runda z pewnością nam to pokaże, gdyż na starcie pojawią się m.in. Szymon Godziek, Gustaw Dądela, Jakub Wicher, Przemek Abramowicz, Piotr Roszkowski, Damian Konstanty, Piotr Talar czyli czołówka polskiego pumptracka!

Szczegóły cyklu Nie Pompujesz – Nie Jedziesz

Terminarz cyklu 2022 (zapisy wyłącznie online na stronie pompuje.pl):

 • 07 maj – Kudowa Zdrój
 • 29 maj – Żyrardów
 • 05 czerwiec – Polanka Wielka
 • 12 czerwiec – Nysa
 • 16 lipiec – Stalowa Wola
 • 22 lipiec – TBA (miejscowość do potwierdzenia)
 • 13 sierpień – Bełchatów (edycja przy światłach)
 • 04 wrzesień – Nowa Sól (w kategorii PRO i Kobiety punkty mnożone są razy dwa)

Ważne informacje:

 • OBOWIĄZKOWY FULL FACE – na wszystkich rundach obowiązuje nakaz startu w kaskach typu full face! Zawodnicy, którzy nie posiadają swojego pełnego kasku, otrzymają taki w biurze zawodów na czas swojego startu od FOX Polska!
 • ZASADY – w roku 2022 zawody rozgrywane są według zasad UCI. Do klasyfikacji generalnej liczonych jest 6 najlepszych występów.
 • RUNDA FINAŁOWA – w finałowej rundzie w Nowej Soli zdobyte punkty w kategorii PRO i Kobiety liczone są podwójnie!
 • O CO WALCZYMY – w każdej kategorii walczymy o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej, ponadto w kategorii PRO i Kobiety najlepszy zawodnik wywalczy wyjazd na rundę eliminacyjną Mistrzostw Świata (17.09.2022 w Czechach).
 • KATEGORIE – PRO, Kobiety, Amator, Junior (bez podziału na płeć w wieku od 9 do 12 lat (bez podziału na płeć roczniki 2010 – 2013), Kids (bez podziału na płeć w wieku od 4 do 8 lat czyli roczniki 2014 – 2018)

O zawodach Nie Pompujesz – Nie Jedziesz

Oficjalna strona: pompuje.pl
Media: facebook, instagram, youtube