Marka Shimano ruszyła z akcją „Pokaż nam swój rower!” i cóż, musimy skorzystać z okazji i pokazać Wam nasze redakcyjne maszyny. Jeśli natomiast Wy też chcielibyście przyłączyć się do zabawy i mieć szansę na pojawienie się Waszego roweru na światowych social media oraz stronie www Shimano, to gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

Weź udział w akcji „Pokaż nam swój rower!”

NS Bikes Snabb

Karbonowego Snabba używam już dobrych kilka lat, a przez ciągle przedłużającą się dostawę nowego roweru, wciąż cieszę się jazdą na nim. Jakiś czas temu postanowiłem go przemalować po swojemu i po dziś dzień wzbudza on zainteresowanie postronnych osób. W kwestii komponentów, to ciągle się coś zmienia. Kolejne testy komponentów, m.in. Shimano, sprawiają że nie jestem w stanie wrzucić jednego aktualnego zdjęcia. Zresztą jeśli czytacie nas na bieżąco, to wielokrotnie mogliście się natknąć na Snabba, który pomimo upływu lat, wciąż zwiększa swoją liczbę godzin w powietrzu ;)

Tomasz Profic, redaktor naczelny 43RIDE

Yeti SB150

Turkusowy Yeti SB-150 na osprzęcie Shimano, z zawieszeniem od Ohlinsa i Foxa jest ze mną już od roku, a ja wciąż cieszę się jak dziecko na każą jazdę na nim. Testy poszczególnych komponentów serwowaliśmy Wam regularnie w 2021 roku, a jedyną zmianą względem poprzedniego sezonu jest złożenie drugiego kompletu kół w cięższy teren, opartego na piastach Shimano i obręczach WTB. Do tego dorzuciłam mięciutkie opony Argotal od Continentala, dzięki czemu ja i Yetik jesteśmy gotowi na kolejne wypady w góry.

Justyna John, redaktorka 43RIDE

Specialized Enduro

Specialized Enduro w wersji S-Works, zwany przeze mnie Specełem. Poskładałem go pod koniec sezonu 2021 na zawieszeniu Rock Shoxa, kołach Dandy Horse Barion GT Enduro, oraz sprawdzonych w bojach komponentach z serii Shimano XT. Rower ten zdecydowanie najbardziej lubi ostre haratanie w górach, chociaż dzięki stosunkowo krótkiej wersji ramy (rozmiar S3), przyjemnie sprawuje się również na hopeczkach i ciasnych technicznych elementach. Główne zmiany na sezon 2022 to sztyca regulowana One-Up o skoku 180 mm, obsługiwana manetką Shimano mocowaną w systemie I-spec EV. Poza tym damper przy okazji serwisu doczekał się zmodyfikowanej komory MegNeg. Do tego wjechały świeże opony Continental z nowej serii Kryptotal i śmiało mogę ruszać w konkretny teren!

Marek Chabros, redaktor 43RIDE

Liv Intrique

Świeży nabytek czyli mój pierwszy rower na kołach 29. Po zęby uzbrojony w komponenty Shimano, czyli 12-biegowy napęd XT z kasetą SLX oraz moje ukochane hamulce XT. Zawieszenie to Fox 36 Float Performance Elite z przodu i Fox Float DPS Perfomance z tyłu. Sztyca to nieśmiertelny Fox Transfer, który przechodzi już chyba do czwartego z kolei roweru, bo jest niezawodny. Podobnie jest też z pedałami XTR, zaczynają już łapać duże luzy, bo mają za sobą tysiące kilometrów, ale tak trudno mi się z nimi rozstać.

Ania Makuszewska, redaktorka 43RIDE

Trek Slash 8

Trek Slash 8 to mój pierwszy rower enduro na kołach 29″. Różnica w jeździe w stosunku do poprzedniego roweru na kołach 27,5″ jest zaskakująco duża. Na tle rowerów przyjaciół z redakcji, mój rower wyróżnia się napędem SRAM GX Eagle. Amortyzacja oparta o rozwiązania ze stajni RocxShox, z przodu 170mm ZEB Ultimate, z tyłu RockShox Super Deluxe Ultimate. Na chwilę obecną jedynym komponentem marki Shimano w moim rowerze są niezawodne pedały SPD PD-M540, ale pracujemy nad tym ;) Resumując powyższe, Trek Slash to mój najlepszy rower enduro, którym dysponowałem na przestrzeni 25 lat górskiej jazdy – prawdziwy DEMON!

Wojtek Zdebski, redaktor 43RIDE

O marce Shimano

Misją założonej w 1921 roku firmy Shimano jest umożliwienie klientom bliższego kontaktu z naturą, wspieranie ich w realizacji pasji oraz promowanie nowego stylu życia. Dlatego pragniemy tworzyć wyjątkowy osprzęt i odzież przeznaczone dla rowerzystów. Możemy pochwalić się niemal stuletnim doświadczeniem w opracowywaniu cieszących się międzynarodową renomą komponentów rowerowych. Jesteśmy dumni, że nasze produkty prowadzą do zwycięstwa kolejne pokolenia sportowców i zapewniają nieograniczone możliwości poznawania świata na rowerze

Oficjalna strona:
shimano.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube