Po ubiegłorocznym sukcesie charytatywnego Enduro Everestingu dla Oliwiera, ponownie łączymy siły z Fundacją „Mam Marzenie”, aby pomóc w spełnieniu kolejnego kolarskiego marzenia. W tym roku ekipa odpowiedzialna za akcję jest większa, ale główną pomysłodawczynią i organizatorką pozostała Karolina Poczwardowska.

Link do zrzutki: zrzutka.pl/3g34md

Kim jesteśmy?

Od północy po południe kraju. Od szosy, po enduro. Choć na co dzień przebywamy w różnych obszarach kraju i uprawiamy inne dyscypliny rowerowe, to łączy nas wspólna pasja do kolarstwa oraz chęć pomagania. 

Wiktoria Klawitter – V-ce Mistrzyni Polski U23 w kolarstwie gravelowym, 5 Orliczka w Polsce w Kolarstwie Górskim XCO, czynna zawodniczka górska oraz szosowa.

Alina Kilian – Ultramaratonka, dwukrotnie ukończyła The Transcontinetal Race, była jedyną kobietą na starcie The Transpyrenees 2021, w tym roku ukończyła jako 3 kobieta na świecie The Race Around Rwanda. Założycielka Babskiej Korby i fundacji Szprychówka, która ma na celu wspieranie kobiecego kolarstwa w Polsce. Kocha przygodę i długie, samotne podróże rowerowe.

Magda Szott – Na co dzień marketing – przede wszystkim branży medycznej – to jej zawodowa ścieżka. Te rowerowe wyznaczają kilometry bike packingowych tras. W myśl zasady „Życie. Szkoda nie spróbować!” spełnia swoje rowerowe marzenia – głównie na gravelu, na lekko przemierzając urokliwe zakątki Europy. Współprowadząca treningi kolarskie Babskiej Korby we Wrocławiu. Na Instagramie znajdziecie ją jako Grażynę Kolarstwa – to jej pomysł na instagramowe, rowerowe konto z przymrużeniem oka, bez zbędnego spinania się, przeliczania kilometrów i dyskusji o tym kto dalej, szybciej i więcej.

Ewa Dudała – Ze sportem od dziecka, z rowerem od kiedy pamięta. Miłośniczka zarówno przygodowych gravelowych wycieczek jak i solidnych, szosowych treningów. Żyje dewizą: dzień bez sportu to dzień stracony. Kocha podróże i aktywny wypoczynek. Zawodowo i na co dzień pracuje przed kamerą realizując kampanie reklamowe dla polskich i światowych marek.

Marcin Skorupski – Fotograf i twórca filmowy. Jednoosobowy dział marketingu w kilku firmach, który rzucił pracę w korpo by przemierzać świat na własnych zasadach. Przemierza go głównie na szosie, która stanowi nieodzowną część jego życia. Podróżnik z zamiłowania, inżynier z wykształcenia. Dwukrotny Król Góry Błatnia – 28 dni, 2 lata z rzędu. 

Karolina Poczwardowska – V-ce Mistrzyni Polski Enduro 2022, aktywnie ściga się w Polsce i za granicą, głównie w Czeskiej Serii Enduro oraz zawodach rangi Pucharu Świata. Od 5 lat cyfrowa nomadka, nieustannie w drodze. Pomysłodawczyni inicjatywy.

Link do zrzutki: zrzutka.pl/3g34md

Parę słów o Mateuszu

Od maja tego roku Mateusz jest podopiecznym Fundacji „Mam Marzenie”, która pomaga dzieciom cierpiącym na choroby zagrażające ich życiu, spełniając ich marzenia i dostarczając im pięknych doświadczeń, które pozwolą na chwilę zapomnieć o cierpieniu i dać siłę do walki z chorobą oraz podarować nadzieję na przyszłość.

Mateusz ma wiele pasji, a szczególnie historia okresu II wojny światowej. Podczas tygodni spędzonych w szpitalu doskonalił umiejętności układania kostki Rubika. Na czas wytężonej walki z chorobą musiał odłożyć sportowe ambicje. Grze w siatkówkę, piłkę nożną czy jeździe na rowerze oddawał się równie chętnie jak zgłębianiu historycznych tajemnic. Teraz, kiedy Mateusz jest na dobrej drodze do wyzdrowienia, tężyznę fizyczną buduje przemierzając na rowerze okoliczne trasy. Mierzy się z własnymi słabościami i przełamuje granice. Marzy o rowerze szosowym, na którym w przyszłości mógłby się ścigać i sprawdzić się w triathlonie. Jednak obecny sprzęt pozwala jedynie na rekreacyjne wycieczki. Dlatego wszystkie zebrane w ramach akcji charytatywnej środki zostaną przeznaczone na zakup roweru szosowego i niezbędnych akcesoriów, takich jak bidon, kask i licznik rowerowy.

Szczegóły akcji 

Planujemy wspólnie wjechać na szczyt Góry Żar tyle razy, aby uzyskać łącznie jak największą sumę metrów przewyższenia. 

  • Kiedy? 9 września, godzina 7:00 rano
  • Gdzie?: Parking przy sklepie Kropka na ul. Beskidzkiej 59 w Międzybrodziu Żywieckim 
  • Link do zrzutki: zrzutka.pl/3g34md