Rywalizacja podczas podwójnego Pucharu Świata MTB we francuskim Loudenvielle rozpoczęła się od wyścigu enduro. Zmagania zostały przyspieszone o jeden dzień, aby uniknąć załamania pogodowego, które było zapowiedziane na sobotę i zawodnicy musieli walczyć o punkty już w piątek. Francuzi okazali się jednak bardzo niegościnni i z sześciu miejsc na podium w kategoriach elity, tylko jedno przypadło zawodniczce z innego kraju.

Isabeau Courdurier

Wśród pań najszybsza ponownie okazała się Isabeau Courdurier (Lapierre Zipp Collective), która nie tylko przewodzi w klasyfikacji generalnej, ale również nie dała większych szans rywalkom w Loudenvielle. Miała aż 22 sekundy przewagi nad drugą na mecie Morgane Charre (Pivot Factory Racing). Podium uzupełniła Szkotka Ella Conolly (Cannondale Enduro Team).

W rywalizacji panów na najwyższym stopniu stanął Youn Deniaud (Giant Factory Off-Road Team – EDR), dla którego był to najlepszy wynik w karierze i zarazem pierwsze zwycięstwo w historii startów w Pucharze Świata Enduro. Drugie miejsce zajął Alex Rudeau (Commencal Enduro Project), a na trzeciej lokacie zmagania ukończył Louis Jeandel (Commencal Enduro Project). Sławomir Łukasik (Yeti / Fox Factory Race Team) ukończył zawody na 9 miejscu.

Youn Deniaud

Najszybszą juniorką została Emmy Lan (Forbidden Synthesis Team), która wyrwała zwycięstwo Szkotce Emily Carrick-Anderson o mniej niż sekundę. Podium uzupełniła Lily Planquart (Lapierre Zipp Collective). Wśród juniorów po raz trzeci w sezonie zwyciężył Lisandru Bertini (Lapierre Zipp Collective), drugie miejsce zajął Raphael Giambi (Specialized Enduro Team), a trzeci był Sascha Kim (Raw Racing Team).

Najlepszym zespołem dnia została ekipa Commencal Enduro Project, ale to zespół Yeti / Fox Factory Race Team utrzymuje prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Youn Deniaud

W Pucharze Świata Enduro do rozegrania została już tylko jedna runda, która będzie miała miejsce podczas festiwalu rowerowego w Les Gets, Morzine-Avoriaz i Chatel. Zawody enduro odbędą się 17 września w Chatel.

YouTube player

Pełne wyniki: elita mężczyzn / elita kobiet / juniorzy / juniorki

Co działo się w Pucharze Świata Enduro do tej pory?

O Pucharze Świata MTB

Puchar Świata MTB (UCI Mountain Bike World Series) to jedna marka stworzona zintegrowania takich dyscyplin jak cross-country w formacie olimpijskim (XCO), short-tracku (XCC) i maratonie (XCM), a także downhill (DHI), enduro (EDR) oraz E-enduro (E-EDR), w jeden silny podmiot działający na rzecz promocji i popularyzacji ścigania się w najważniejszych seriach kolarstwa górskiego na świecie. Seria wspierana jest przez marki Shimano, Vittoria i Oakley, a głównym partnerem medialnym jest Warner Bros. Discovery.

Oficjalna strona: ucimtbworldseries.com
Media: facebook, instagram, twitter, youtube