No i stało się! Po tym jak kilka tygodni temu nasz czołowy zawodnik DH/enduro, Sławomir Łukasik, ogłosił rozstanie z dotychczasowym zespołem Canyon CLLTV Dainese, było jasne, że szykuje się coś naprawdę grubego. Wczorajszego wieczora w końcu informacja została oficjalnie potwierdzona i z radością ogłaszamy, że Sławek dołącza do fabrycznego zespołu Yeti/Fox Factory Team.

Ekipa Yeti w tym roku zmienia swoje oblicze. Richie Rude wciąż będzie kontynuował swoją karierę w barwach amerykańskiego producenta i będzie to już jego dwunasty sezon ścigania się na najwyższym poziomie. Z kolei dla Bex Baraony będzie to już drugi sezon w barwach Yeti, po tym jak na początku 2022 roku opuściła ekipę Ibis Enduro Team. Rebecca w ubiegłym sezonie ukończyła zmagania tuż za podium.

Sławomir Łukasik / zdjęcie: Joanna Wypiór

Z kolei najnowszym zawodnikiem zespołu został Sławek Łukasik, który po fenomenalnym sezonie 2021 został wybrany najlepszym prywatnym zawodnikiem w całej serii Enduro World Series. Takie wyniki skutkowały podpisaniem kontraktu z ekipą Canyon CLLTV Dainese, w barwach której Łukasik ukończył zmagania w EWS 2022 na świetnym szóstym miejscu.

W sezonie 2023 ekipa Yeti/Fox Factory Team, będzie ścigać się na rowerach SB160, czyli następcy świetnego modelu SB150. Więcej o Yeti SB160 można przeczytać w naszej prezentacji.

Śledźcie poczynania ekipy na: