Wschodzący talent światowego slopestyle’u, 20-letni Jake Atkinson podpisał kontrakt z marką GT Bicycles. Dzięki współpracy Jake będzie mógł wprowadzić swoją karierę na nowy poziom, a znana marka ze Stanów Zjednoczonych zrobi wszystko, aby pomóc mu w walce o zwycięstwa.

Jake Atkinson objawił się światu podczas zawodów Red Bull Roof Ride w 2023 roku, gdzie zajął drugie miejsce tuż za Dawidem Godźkiem, a chwilę później pokazał się z dobrej strony podczas Big White Invitational w Kanadzie. W ubiegłym sezonie zajął 13 miejsce w klasyfikacji generalnej FMB World Tour, co dało mu tytuł Red Bull Rookie of the Year 2023.

YouTube player

Patrząc na ubiegły sezon, to wciąż mam wrażenie, że dopiero wchodzę do rowerowego świata. Bardzo się cieszę, że w 2024 roku będę miał wsparcie takiej marki jak GT, ponieważ teraz będę mógł w pełni skupić się tylko na jeździe na rowerze. Wcześniej pracowałem jako mechanik i nie miałem zbyt wiele czasu by wyskoczyć na rower, a teraz będę mógł skupić się na odpowiednim przygotowaniu i treningu. W lutym jadę do Nowej Zelandii i z dużą ekscytacją czekam na tamtejszy festiwal Crankworx.

Jake Atkinson
Jake Atkinson @ GT Bicycles

Jake dorastał w Kendal, miasteczku na północnym-zachodzie Anglii, pośród dużej rodziny – ma czterech braci. Na rower wsiadł po raz pierwszy w wieku trzech lat i była to maszyna… wyłowiona z lokalnej rzeki.

Na hopkach zaczął skakać w wieku siedmiu lat, na BMX’ie wyczyniał cuda już w wieku jedenastu, a przez kolejne lata jeździł tylko na skateparku. Na jego jazdę miały wpływ takie gwiazdy jak Danny MacAskill, Harry Main czy Scotty Cranmer. Duży wpływ na Jake’a miał jego ojciec, z którym często razem jeździli po skateparku.

Zdjęcie: Syo van Vliet

Pogoń młodego Anglika za rowerową karierą rozpoczęła się w 2022 roku, gdy po raz pierwszy wystartował w brązowej rangi evencie FMB World Tour. Jednak przez brak hopek w okolicy, musiał ratować się stworzeniem własnego spotu, na terenach farmy rodziców. Dzięki temu ze świetnej strony pokazał się podczas Red Bull Roof Ride 2023, gdzie zajął drugie miejsce.

W GT jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy rozpocząć podróż wraz z Jake’iem. Nie tylko jest wielkim talentem, ale także ma świetne podejście do jazdy i życia, co bardzo pasuje naszej filozofii jako marce. Cieszymy się, że podpisał z nami kontrakt i życzymy mu spełnienia marzeń w nadchodzących latach.

Jason Schiers, Dyrektor Generalny GT Bicycles
Jake Atkinson / zdjęcie: Bartek Woliński, Red Bull Content Pool

Oprócz głównego sponsora, Jake Atkinson został wzięty pod skrzydła agencji marketingowej Rasoulution, dzięki czemu nie będzie musiał martwić się o większość spraw związanych z prowadzeniem swojej kariery.

Jake’a poznałem w 2022 roku podczas imprezy Tomas Lemoine’s Invitational i zobaczyłem, że ten chłopak ma niesamowity styl i umiejętności jazdy na skateparku. W 2023 roku zaczęliśmy mu pomagać przy prowadzeniu jego kariery w świecie slopestyle’u i kolarstwa górskiego. To miły i utalentowany chłopak i jesteśmy przekonani, że zaprezentuje się z dobrej strony w tym sezonie.

Tarek Rasouli, Dyrektor Rasoulution

Oprócz roweru dirtowego, do dyspozycji Jake’a będzie także zjazdówka, enduro, e-MTB oraz rower gravelowy. W sezonie 2024 będą go także wspierać marki Gusset, Halo oraz Helfare.

Śledź poczynania Jake’a na:

O marce GT Bicycles

GT Bicycles inspires a passion for riding by celebrating the brand’s roots in dirt and street culture. Since building GTs first BMX bike in 1972, GT has remained true to sharing the stoke on two wheels which the brand was founded on because, after all, you can’t have Good Times without ‘GT’!

Official website: gtbicycles.com
Media: facebookinstagramyoutube