Torquato jest pierwszym promotorem freeride’u we Włoszech oraz pasjonatem wielu sportów ekstremalnych. Toto rozpoczął swoją przygodę jako freerider w 2009 roku, gdzie zaczął rywalizować jako amator w Châtel Mountain Style. Po odkryciu dirt jumpingu, zaczął spędzać wiele czasu na skateparkach, a jego progres był imponując. Dzięki temu stał się jednym z najbardziej konsekwentnych zawodników na Crankworx w ciągu kilku lat.

Po kilku miejscach na podium zajął 3. miejsce w ogólnym rankingu FMB World Tour w 2019 roku. Jego pasja do sportu skłoniła go do otwarcia publicznego dirt parku w 2017 roku, w swoim rodzinnym mieście Monza, przez który przewija się koło 1000 zawodników rocznie! Od 2019 roku „Toto” zaczął tworzyć filmy na YouTube, wkładając w to ogromny wysiłek, zaczął szerzyć zupełnie inną wizję niż większość kanałów o tej tematyce. Obecnie ma niemal 400 000 subskrybentów, będąc jednym z większych kanałów rowerowych na świecie.

Jesteśmy dumni że udało nam się powiększyć NS Team o kolejnego topowego ridera ze świata freeride’u. Niepowtarzalny styl Toto przyciągał nas już od dawna i cieszymy się, że będziemy mogli wspierać zawodnika, który jest prawdziwym ambasadorem tego sportu i jest w 100% wpasowany w naszą wizję Stay True!

Szymon Kobyliński, CEO, NS Brand Manager

W 2012 już używałem ich części, z „siostrzaną” marką Octane One! Dla mnie to zaszczyt stać się częścią tak kultowej marki, przez którą przewinęły się największe nazwiska w tym sporcie!

Torquato Testa