W ostatnim tygodniu do naszej redakcji dotarły dwa komplety ochraniaczy od firmy 7iDP. Jest to firma założona w 2011 roku, a w Polsce właśnie pojawił się dystrybutor, dzięki któremu mamy możliwość sprawdzenia produktów tej marki. Sprawdzimy ochraniacze na kolana (o tym w następnym artykule) oraz ochraniacze na kostkę, które są obiektem niniejszego tekstu.

7iDP ochraniacz na kostkę - pierwsze wrażenie

Ochraniacz na kostkę – 7iDP Control Ankle

Cechy produktu:

  • Pianka o różnej gęstości chroniąca kostkę
  • Pasek przechodzący pod stopą utrzymuje ochraniacz zawsze na swoim miejscu
  • Tylna część chroni przed uderzeniami pedałów
  • Rozciągliwa w 4 kierunkach siateczka gwarantuje oddychalność oraz dobrą wentylację
  • Dostępne tylko jako pojedynczy ochraniacz
  • Rozmiary – S/M; L/XL

7iDP ochraniacz na kostkę - pierwsze wrażenie

Bartek Podkowiński:

Każdy wie, że katowanie nowych sztuczek czasem bywa bardzo bolesne. Wiadomo, na początku czasem nam coś po prostu nie wyjdzie. Bardzo często riderzy narzekają na kontuzję kostek zwłaszcza przy przekręconych 360-kach, niesklejonych can-can’ach, supermen’ach czy tailwhip’ach. Dzięki 43RIDE dostałem do testów ochraniacze na kostki firmy 7iDP, a dokładniej „Seven Inteligent Design Protection”.

Ochraniacze są wyposażone w system, który działa na podstawie kilku warstw gumy, która absorbuje uderzenie, rozpraszając siłę w cztery różne strony. W efekcie kostka powinna wyjść ze zderzenia bez szwanku. Podczas pierwszych testów miałem okazję sprawdzić jak to działa w praktyce i muszę stwierdzić, że działa znakomicie. Musimy jednak pamiętać, że ten ochraniacz ma chronić przed uderzeniami, a nie przed skręceniami, więc do pełni szczęścia przydałyby się buty z wysoką kostką lub dodatkowy usztywniacz. Pewnym minusem jest gumka trzymająca ochraniacz, która na początku uwierała mnie w stopę. Trochę dziwne i mało komfortowe uczucie jednak wystarczy się trochę przyzwyczaić i gumka przestaje przeszkadzać i dopasowuje się do stopy.

7iDP ochraniacz na kostkę - pierwsze wrażenie 7iDP ochraniacz na kostkę - pierwsze wrażenie

Podsumowując, ochraniacze powinny idealnie sprawdzać się w dircie i chronić kostkę od wszelkich obić. Aktualnie dopiero odbyłem dopiero pierwsze jazdy, ale wkrótce będę mógł powiedzieć więcej na temat ochraniaczy na kostkę 7iDP i tego jak się sprawują po dłuższym użytkowaniu.


Dystrybucja w Polsce: Profi Bikes orangebikes.pl
Strona producenta: 7protection.com

O firmie 7iDP

7iDP to efekt 5 lat pracy siedmioosobowego zespołu projektantów, posiadających łącznie ponad 65 lat doświadczenia w tworzeniu ochraniaczy MTB. Założona w 2011 roku marka oferuje od tego sezonu pełną linię ochraniaczy dedykowanych do wszystkich odmian kolarstwa górskiego. Enduro, Downhill, All Mountain – każdy znajdzie produkty idealnie dopasowane do danej dyscypliny. Najlepszym potwierdzeniem jakości 7iDP jest lista zawodników startujących w ich ochraniaczach- dwaj Mistrzowie Świata, zwycięzca Red Bull Rampage oraz ikona Downhillu i jedna z najbardziej rozpoznawalnych postaci w świecie MTB – Steve Peat, Fabien Barel, Mark Weir, Kurt Sorge, Joe Barnes, Marco Osborne, Florian Nicolai, Garett Buehler, Chris Akrigg, Neil Donoghue oraz Jackson Goldstone, to tylko część riderów, którzy wybrali 7iDP w sezonie 2015.

Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, takim jak system Boa, twarda powłoka Curv, czy specjalna pianka stworzona od podstaw przez 7iDP nie jest to kolejna marka powielająca schematy, lecz zupełnie nowa jakość wśród znanych produktów. Oprócz ochraniaczy do Downhillu w ofercie 7iDP znajdziemy kilka serii produktów stworzonych specjalnie do Enduro. Gwarantują one wygodę i komfort użytkowania nawet podczas całodziennych wypraw rowerowych, zapewniając przy tym maksimum ochrony w razie nagłych kontaktów z ziemią, drzewami, czy kamieniami. Zostały one wybrane przez Team Canyon Enduro, Team Rocky Mountain /Urge BP Rally oraz Team Cannondale.

Zapraszamy do zapoznania się z kolekcją produktów na stronie producenta (7protection.com) oraz w sklepie internetowym oficjalnego polskiego dystrybutora, firmy Profi Bikes (orangebikes.pl). Ochraniacze będą wkrótce dostępne w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych, których listę zamieścimy na naszym profilu na fb (facebook.com/7poland). Zachęcamy do śledzenia profilu, ponieważ niebawem ogłosimy konkurs, w którym do wygrania będą ochraniacze kolan.