Dobry kask gwarantujący bezpieczeństwo podczas jazdy MTB wcale nie musi być kosmicznie drogi. O’Neal Q to jeden z najtańszych modeli tej marki, ale nie odbiega wykonaniem i designem od tych z wyższej półki. Wykonany jest w technologii „In-Mold”, co oznacza, że zewnętrzna skorupa jest zgrzana w jedną całość z wewnętrznym styropianem. 22 otwory wentylacyjne mają za zadanie odpowiednio dbać o wentylację czaszki użytkownika, a magnetyczne zapięcie i system dopasowujący do obwodu głowy powinny podnieść komfort użytkowania. Sprawdźmy więc jak kask O’Neal Q będzie sprawować się w praktyce.

Kask enduro O'Neal Q - pierwsze wrażenie

Charakterystyka:

  • technologia In-Mold
  • 22 otwory wentylacyjne
  • regulowany daszek
  • system dopasowania do obwodu głowy
  • zapięcie magnetyczne
  • niska waga

Kask enduro O'Neal Q - pierwsze wrażenie Kask enduro O'Neal Q - pierwsze wrażenie

Ania Makuszewska, 43RIDE:

Moje pierwsze wrażenie po wyjęciu kasku z pudełka było bardzo pozytywne. Wygląda on dużo lepiej na żywo niż na zdjęciach, a mocny zielony kolor gwarantuje bycie modną w tym sezonie! Wszak neonowa zieleń, obok żółci to „it colour” tego lata w świecie rowerowym.

Kask enduro O'Neal Q - pierwsze wrażenie

Kask po przymierzeniu zapowiada się na bardzo wygodny, jego ogromnym plusem jest świetne magnetyczne zapięcie ułatwiające zapinanie i odpinanie go jedną ręką. Technologia In-Mold gwarantuje niską masę kasku i dobrą ochronę. Miękka wyściółka w środku łatwo się wypina co ułatwia jej pranie. Co ciekawe występuje ona także z tyłu kasku na elemencie dopasowania do obwodu, co rzadko się spotyka w kaskach rowerowych. Regulacja obwodu sterowana jest pokrętłem, co też jest bardzo komfortowe. Kask wygląda bardzo solidnie, ale nie pancernie, za co odpowiedzialny jest dobry design marki O’Neal.


Dystrybucja O’Neal: enduro-cross.pl