Odzież marki ION to jedna z tych rzeczy, które testujemy bardzo chętnie, ze względu na wysoką jakośc materiału i odszycia oraz wygodę noszenia. W zeszłym roku miałam okazję testować serię Flare (pełne sprawozdanie pod tym linkiem). W tym roku ION dostarczył nam komplet z serii Graze na rok 2015.

Kolekcja damska ION Graze - pierwsze wrażenie Kolekcja damska ION Graze - pierwsze wrażenie

W skład testowanego przeze mnie zestawu wchodzą: szorty Graze Bikeshort Ivy i koszulka Tank Top Ela. Dodatkowo otrzymałam rękawiczki ION Gat.

Kolekcja damska ION Graze - pierwsze wrażenie Kolekcja damska ION Graze - pierwsze wrażenie

Pierwsze wrażenia? Koszulka, a właściwie top jest taliowany, leży blisko ciała, a jego tył jest nieco dłuższy niż przód. Materiał jest cienki, ale mięsisty. Według producenta jest przewiewny i odprowadza pot. Od wewnętrznej strony koszulka posiada pasek antypoślizgowy, dzięki czemu tylna część nie powinna podwijać się do góry podczas jazdy. Tradycyjnie dla koszulek IONa, od wewnątrz znajduje się miękka wszywka do czyszczenia okularów. Krój według mnie jest idealny, długość również (nie lubię koszulek sięgających do pępka, wolę podczas jazdy nie mieć odsłoniętych nerek). W kwestii koloru, zestawienie buraczka z brązem i żółtym nie jest zbyt udane, tym bardziej, że odcień spodenek i koszulki troszkę różni się od siebie (użyto innego materiału, więc może w tym tkwi szkopuł?), ale istnieje możliwość nabycia np. połączenia granatu z niebieskim i czerwienią.

Kolekcja damska ION Graze - pierwsze wrażenie Kolekcja damska ION Graze - pierwsze wrażenie

Spodnie mają damski krój i idealnie leżą na biodrach. Boczny, szeroki rzep pozwala na regulację szerokości obwodu. Zapięcie ku mojej uciesze jest na rzep i metalowy nap, a nie sznureczek, jak miało to miejsce w modelu Flare. Spodnie mają pojemne kieszenie, w które bez problemu mieści się telefon. Użyty materiał jest cienki, ale bardzo elastyczny i ciekawa jestem, jak się sprawdzi w przypadku kontaktu z ziemią. Materiał ten sprawia wrażenie przewiewnego, ale dla pełnej oceny będę musiała wyjść na rower w upał. Do wyboru mamy trzy wersje kolorystyczne, moja to wersja Fig (coś pomiędzy buraczanym fioletem, czerwienią i brązem) i nie zapałałam do niej miłością, ale może znajdą się wśród Was amatorki typowo „jesiennych” odcieni.

Kolekcja damska ION Graze - pierwsze wrażenie Kolekcja damska ION Graze - pierwsze wrażenie

Rękawiczki ION Gat są modelem uniwersalnym, do użytkowania zarówno przez kobiety jak i mężczyzn. Cienka, ale gęsta i wytrzymała siateczka z wierzchu oraz miły, miękki materiał wewnątrz dłoni czynią je modelem idealnym do użytku latem. Na kciuku użyto dodatkowej warstwy materiału, która ma za zadanie wzmacniać rękawiczkę i chronić w razie upadku. Standardowo dla marki ION na końcach palca wskazującego i kciuka znajdują się wszywki z materiału pozwalającego na korzystanie ze smartfona bez konieczności zdejmowania rękawiczki. Wersja kolorystyczna Saffron jest bardziej musztardowo–zielona niż na zdjęciu, ale mnie osobiście przypadła do gustu. Uwaga na rozmiarówkę: palce co prawda długość mają odpowiednią względem podanego rozmiaru, ale przez swoją uniwersalność: są szerokie, tak samo zresztą jak i część dłoniowa. Szczupła dłoń troszkę w nich niestety „pływa”. Zastanawiam się, jak wypadnie w teście brak rzepa, bo sama rękawiczka jest z tych wciąganych.

Kolekcja damska ION Graze - pierwsze wrażenie

Podsumowując: jakość materiałów i odszycie jest świetne, krój również bardzo mi się podoba, gorzej z kolorystyką, ale nie kolor jest tu najważniejszy. Czas ruszyć na tor oraz w las i ocenić funkcjonalność zestawu.

Justyna John


Dystrybucja ION: vento.pl
Oficjalna strona: ion-products.com