W ostatnim czasie dotarła do nas mała paczka od tajwańskiego producenta pedałów, czyli firmy HT Components. Postanowiliśmy sprawdzić najnowsze modele marki i tym samym możemy zaprezentować Wam zapowiedź długodystansowych testów trzech modeli pedałów HT – MN05T z serii Evo-Mag, MNS01T z serii Air-S, oraz X1 z serii DH-Race. Pierwsze dwa modele to typowe platformy, które opiszemy w poniższym tekście, natomiast model X1 to pedały typu SPD i muszą poczekać na następny artykuł.

Zapowiedź: ultralekkie pedały HT MN05T oraz MNS01T
Pedały HT od lewej: MNS01T, X1, MN05T

HT MN05T

Model MN05T wg producenta przynależy do serii Evo-Mag. Jest to najwyższa grupa pedałów HT. Chciałoby się napisać, że jej znakiem rozpoznawczym jest bardzo niska waga, ale tego argumentu można użyć praktycznie do każdego produktu firmy HT Components. Prezentowany model posiada platformę o wymiarach 100x96x17mm. Jest ona osadzona dość blisko ramienia korby przez co niektórym może nie pasować do nogi. Sama platforma jest wycinana metodą CNC i zbudowana jest z magnezu. Do tego posiada 10 wymiennych pinów na stronę.

Zapowiedź: ultralekkie pedały HT MN05T oraz MNS01T

Poza magnezową platformą znajdziemy tutaj tytanową ośkę, która również jest wycinana metodą CNC. Ośka osadzona jest w platformie na jednym opatentowanym, podwójnie uszczelnianym łożysku. Co więcej można napisać? Są lekkie! Bardzo lekkie… choć w ofercie możemy znaleźć lżejsze. Jednak 245 gram za komplet pedałów i tak robi piorunujące wrażenie.

Zapowiedź: ultralekkie pedały HT MN05T oraz MNS01T Zapowiedź: ultralekkie pedały HT MN05T oraz MNS01T

Tomasz Profic, 43RIDE:

Do tej pory miałem okazję użytkować inny magnezowo-tytanowy model pedałów HT, a dokładniej MN06T. Sprawowały się bardzo dobrze i tak samo zapowiada się przygoda z najnowszym modelem MN05T. Po pierwszych jazdach stwierdzam, że pedały trzymają aż za dobrze, a ich waga robi piorunujące wrażenie. Zobaczymy jak będzie z trwałością, no ale w końcu po to są testy, aby sprawdzić jak się sprawują.

HT MNS01T

Jeżeli chodzi o model MNS01T, to również jest to nowość w ofercie na 2015 rok. Przynależy do grupy Air-S, która w teorii jest niżej w hierarchii. Podobnie jak MN05T, pedały te posiadają magnezową platformę wycinaną metodą CNC, jednak jest ona troszkę mniejsza. Wymiary to 94x95x16mm. Tytanowa ośka obraca się natomiast na potrójnie uszczelnianym łożysku maszynowym oraz jednej tulei DU. Platforma posiada także 10 wymiennych pinów na stronę. Waga kompletu – 267 gram.

Zapowiedź: ultralekkie pedały HT MN05T oraz MNS01T

Zapowiedź: ultralekkie pedały HT MN05T oraz MNS01T Zapowiedź: ultralekkie pedały HT MN05T oraz MNS01T

Justyna John, 43RIDE:

Po pierwszych testach pedały bardzo dobrze trzymają i nie ma szans, aby but się przesunął (i tym razem nie jest to zasługa butów 5.10). Piny są bardzo ostre, czego zdążył już doświadczyć mój piszczel. Pedały mają płaski profil, przez co wyglądają na bardzo zgrabne, a złote piny ucieszą oko każdej rasowej sroczki ;)


Strona producenta: ht-components.com