Szukasz prostych i funkcjonalnych szortów, które wytrzymają wiele sezonów? Postaw na kultowe, niezniszczalne Singletracki II marki Endura.

szorty_endura_singletrack_przod

 

Fason: Proste szorty do kolana wykonane z bardzo grubej i trwałej, a jednocześnie wygodnej tkaniny. Są dość szerokie w biodrach więc idealne dla kobiet, pomieszczą też bez problemu wewnętrzne majtki z wkładką (możliwość dokupienia i wpięcia). Posiadają z tyłu wzmocnienie zapobiegające przecieraniu się szortów od siodełka.

Kolory: czarne z białymi detalami, czarne z turkusowymi detalami

Rozmiary: XS-L

szorty_endura_singletrack_tyl
Wygoda: Szorty są krótką wersją kultowych Singletracków 3/4 które testowałam wcześniej. I równie jak one są bardzo wygodne. Mimo grubej tkaniny jazda w nich nawet w najbardziej upalne dni nie daje się we znaki, między innymi dzięki pionowym wywietrznikom na nogawkach (zabezpieczonym różową siateczką).

Funkcjonalność: Szorty posiadają dwie boczne kieszenie oraz dwie kieszenie z tyłu, sprawdzające się do transportu mapy czy telefonu. Z tyłu na dole nogawek mamy zapięcia na rzepy pozwalające dostosować szerokość nogawki do nogi czy ochraniacza. To kolejny plus tych szortów w porównaniu do Singletracków 3/4 – nawet grube ochraniacze zmieszczą się pod nie bez problemu, bo szorty są krótkie.

szorty_endura_singletrack_rzep

Pancerna tkanina jest właściwie nie do zdarcia. Boczne rzepy pozwalają na regulację w pasie, kiedy nabierzemy troszkę nadprogramowego sadełka. W przeciwieństwie do Sigletracków 3/4, które mogą być za krótkie dla wysokich osób, w tym modelu nie mamy tego problemu.
Minusy: Brak
Ocena: 10/10

kross-test-days-1-staronphoto-imgl1872a-wrzesnia-23-2016

fot. Piotr Staroń Staronphoto

kross-test-days-1-staronphoto-imgl1929a-wrzesnia-23-2016

fot. Piotr Staroń Staronphoto

Producent: endurasport.com / Do kupienia u wybranych dealerów w całej Polsce.

Przydatne linki:

Endura WMS test (w tym szorty Singletrack II 3/4) https://43ride.com/reviews/2014/endura-wms-test/

Zestaw damski Endura Singletrack 2015 https://43ride.com/reviews/2015/test-damski-zestaw-endura-singletrack-2015/