Kask O'Neal Fury RL 2017 z technologią MIPS

Wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca rozpoczęliśmy redakcyjne testy sprzętu oraz akcesoriów ochronnych. Nasza redaktorka Justyna, po pozytywnych doświadczeniach z kaskiem O’Neal Fury Rainbow, wzięła na siebie przetestowanie kasku O’Neal, również w wersji Fury, ale z systemem MIPS. Mamy nadzieję, że nie będzie okazji do sprawdzenia w praktyce skuteczności użytej technologii, ale opinię na temat codziennego użytkowania macie jak w banku.

Kask O'Neal Fury RL 2017 z technologią MIPS
Kask O'Neal Fury RL 2017 z technologią MIPS Kask O'Neal Fury RL 2017 z technologią MIPS

Garść faktów:

  • zmniejszone oddziaływanie siły uderzenia podczas upadku dzięki użytej technologii MIPS
  • lekka skorupa z ABS (około 1200g)
  • absorbujące pot i wyjmowane wnętrze kasku
  • zapięcie magnetyczne O’Neal Fidlock® do łatwego zapinania i rozpinania jedną ręką
  • zintegrowany z daszkiem uchwyt GoPro®, dostępny w zestawie z kaskiem
  • atest bezpieczeństwa EN1078

Kask O'Neal Fury RL 2017 z technologią MIPS

Co ma do powiedzenia nasza redaktorka po pierwszych jazdach w kasku?

Kask O'Neal Fury RL 2017 z technologią MIPS

Justyna John, 43RIDE:

W kasku O’Neal Fury jeżdżę już ponad 3 sezony i pomimo upadków, skorupa jest wciąż cała. Tym bardziej ucieszyła mnie propozycja testowania wersji z MIPSem. Technologia MIPS polega na dodaniu wkładki o niskim współczynniku tarcia pomiędzy skorupę zewnętrzną a wkładkę wewnętrzną. Podczas uderzenia wkładka przesuwa się względem skorupy, co powoduje rozłożenie sił działających na mózg i zmniejsza prawdopodobieństwo zrobienia z niego sieczki. Miejmy nadzieję, że nie będzie mi dane sprawdzenie na sobie skuteczności MIPSa, wierzę testom przeprowadzonym przez producenta.

Kask jest lekki, bardzo wygodny i według mnie ma grubsze gąbki wewnętrzne, niż wersja podstawowa z roku 2014. Sam wkład materiałowy jest odpinany, więc po przepoceniu lub ubrudzenia można będzie wyprać go w pralce. Zapięcie kasku jest charakterystyczne dla O’Neala: magnetyczne i rozsuwane przy pomocy jednej dłoni. W pudełku z kaskiem znajdziemy też mocowany do daszka uchwyt do kamery GoPro oraz szary, materiałowy woreczek ochronny do transportu kasku. Kask występuje w jednej wersji kolorystycznej: czarno – zielonej. Po ciepłym weekendzie spędzonym na luźnych jazdkach na warszawskiej Kazoorce czekam na dłuższy wyjazd w góry, żeby podzielić się z Wami spostrzeżeniami na temat przewiewności i wygody po całym dniu użytkowania i kompatybilności z goglami. Póki co, jestem na tak.

Kask O'Neal Fury RL 2017 z technologią MIPS


Dystrybucja: enduro-cross.pl
Sklep: shop.43ride.com, 689zł
Zdjęcia: Jakub Wosik wosiq.blogspot.com