Utrzymanie sprzetu rowerowego w wysokiej gotowości to bardzo trudne zadanie. Deszcz, błoto, słońce, kurz, kilometry w trudnym terenie odbijają się negatywnie na naszym sprzęcie. Z pomocą nadchodzi KROSS ze swoją najnowszą linią chemii rowerowej. Poniżej przedstawiamy kosmetyki które mamy okazję przetestować na naszych rowerach.

S3 FRAME SHINE to zaawansowany polimerowy preparat ochronny. Dzięki zastosowaniu High-end’owej technologii polimerowej tworzy mikroskopijną warstwę ochronną, która zabezpiecza powierzchnie lakierowane przed przywieraniem brudu, usuwa wodę i zanieczyszczenia atmosferyczne, redukuje czas mycia i konserwacji. Unikalna receptura umożliwia szybką i łatwą aplikację, chroni lakier i tworzywa przed matowieniem, nadaje im niesamowitą głębię połysku, nie pozostawia białego osadu. Bezpieczny dla lakieru, karbonu, chromu, elementów metalowych i tworzyw sztucznych.

D1 to wykonany w najnowszej technologii Bio odtłuszczacz, który szybko i bezpiecznie czyści stary brud, zużyte smary i oleje.  Jest wystarczająco mocny, by wyczyścić zabrudzone powierzchnie metalowe, a jednocześnie wystarczająco delikatny, aby stosować go przy czyszczeniu elementów gumowych, takich jak: pierścienie uszczelniające, elastomery,  powierzchnie lakierowane, etc. Odparowuje nie pozostawiając nalotu, dzięki czemu może być stosowany do oczyszczania tarcz hamulcowych.

S2 Bike Cleaner to środek do mycia, który bardzo szybko wyczyści rower z gliny, błota i innych zabrudzeń. Preparat bez dodatkowego szorowania daje sobie radę ze średnimi zabrudzeniami, przy mocnych można go wspomóc, używając delikatnej gąbki. Wystarczająco skuteczny, aby usunąć powierzchniowy brud, na tyle bezpieczny, aby usunąć zabrudzenia z tak delikatnych podzespołów jak siodełka, hamulce i owijki kierownicy. Bezpieczny dla wszelkich powierzchni lakierowanych i nielakierowanych.

F3 to smar do łańcuchów, który został zaprojektowany dla rowerzystów szukających szybkiego jednostopniowego preparatu, który czyści i smaruje. F3 wypłukuje zanieczyszczenia, rozpuszcza stare smary, pozostawiając warstwę czystego, nowego filmu o niskim współczynniku tarcia poślizgowego i odpornego na przywieranie drobnego brudu. Zalecany dla rowerzystów ceniących sobie szybkości wygodę.

F2 to w kolekcji Kross najbardziej odporny na wypłukiwanie przez wodę smar do łańcuchów. Idealnie smaruje łańcuch, tworząc na nim niezwykle trwały film, który chroni przed działaniem wody. Zapewnia wyjątkową płynność działania napędu rowerowego, chroni przed korozją w najtrudniejszych warunkach. F2 to smar przeznaczony dla zaawansowanych użytkowników, przy aplikacji wymaga większej uwagi, ale zapewnia najwyższą smarowność i ochronę. Należy nanosić na czysty, suchy łańcuch. Do oczyszczenia łańcucha i usunięcia starego smaru polecamy D1 – BIO ODTŁUSZCZACZ Kross w sprayu.

F1 – to smar do łańcucha idealny na suche warunki. Dzięki zastosowanej technologii PTFE utrzymuje łańcuch w czystości nie absorbując pyłu, brudu czy też kurzu. Jest niezwykle uniwersalnym środkiem smarującym i doskonałym wyborem dla różnych dyscyplin rowerowych. F1 jest zalecany do przygotowania łańcuchów przed jazdą po off-road’owych trasach w suchych, brudnych i zakurzonych warunkach. Pomimo tego, że stworzony do pracy na sucho, trzyma się w umiarkowanie wilgotnych warunkach. Smar należy nanosić na czysty, suchy łańcuch. Do oczyszczenia łańcucha i usunięcia starego smaru polecamy D1 – BIO ODTŁUSZCZACZ Kross w sprayu. Przed użyciem należy wymieszać kilkukrotnie wstrząsając zamkniętym opakowaniem.

Pierwsze wrażenia:

„Więc tak na szybko;  S2 Bike Cleaner – szampon ładnie myje, ładnie pachnie, nie powoduje, że lakier czy elementy roweru matowieją. D1 – BIO ODTŁUSZCZACZ w dwóch wersjach dozowania. Praktycznie „syf” rozpuszcza, czyści, a elementy gumowe mogą czuć się bezpieczne.  S3 FRAME SHINE – nabłyszczacz, fajna sprawa po umyciu roweru. Rowery wiekowe, a szczególnie te, które maja matowe lakiery, po nałożeniu warstwy tego specyfiku otrzymują „młodość”, kolory, świeży wygląd. Zabezpiecza jednocześnie przed brudem ( z powiechni  pokrytych S3 brud łatwiej schodzi)”.

 

Producent : http://www.kross.pl

Zdjęcia: Michał Pendro