Ochraniacze FOX Launch PRO D3O to połączenie miękkich i twardych ochraniaczy kolan. W centralnej części znajduje się demontowany panel z tworzywa sztucznego. Wewnętrzna część ochraniacza ukryta pod panelem z tworzywa wykorzystuje technologię D3O. Przypomnijmy, że D3O to specjalny materiał, który jest miękki i plastyczny, a w momencie uderzenia struktura utwardza się i absorbuje całą energię uderzenia. Tym samym Fox zaprojektował ochraniacze tak, aby zapewnić jednocześnie swobodę ruchów i wyjątkową ochronę.

  • Wzmocniona oddychalność przez nietoskyczny i hipoalergiczny neopren Ariaprene™
  • Anatomicznie zaprojektowane panele zapewniają najwyższy komfort na rowerze
  • Materiał wchłaniający pot od środka utrzymuje chłód i komfort
  • Zdejmowalna nakładka zapobiega haczeniu się materiału na ochraniaczu
  • Certyfikowany protektor D3O®

Poniżej przedstawiamy części, z których składa się ochraniacz FOX Launch D3O.

Zbigniew Nowicki, 43RIDE:

Ochraniacze wykorzystują technologię D3O® z dodatkowym panelem z tworzywa, co zapewne przełoży się na lepszą ochronę (obym jak najmniej sprawdzał ten parametr). To co najbardziej mi zaimponowało to komfort i duża przewiewność, a to zapewne za sprawą nietoksycznego i hipoalergicznego neoprenu Ariaprene™. Ergonomia jest na najwyższym światowym poziomie. Ochraniacze FOX Launch dobrze układają się na nodze, nie zsuwają się i nie ugniatają (przepływu krwi). Jak dla mnie to faworyt w sezonie 2017 i będą mi towarzyszyły przez cały rok.

Pomarańczowy panel D3O to główny element pochłaniający energię uderzenia. Panel z tworzywa przypinany za pomocą rzepa na przednią część ochraniacza to dodatkowe wzmocnienie, ochrona kolana. Razem tworzą bardzo dobry zestaw ochronny Fox Launch D3O.

Dystrybutor: powerbike.pl

Sklep: http://shop.43ride.com/producent/fox

Krzysztof KRISS Kaczmarczyk ( GO RIDE Racing Team ) sprawdza swoje ochraniacze FOX Launch D3O podczas startów w zawodach DH.