Przez cały rok, dzięki ekipie Red Bull TV, widzowie z całego świata mogą na żywo śledzić poczynania swoich bohaterów podczas Pucharu Świata DH (UCI Mountain Bike World Cup presented by Shimano), dzięki transmisją na żywo oraz na życzenie. Red Bull TV jest jedyną telewizją, która przygotowuje specjalne zapowiedzi przed każdą rundą, a w trakcie zawodów kamery i mikrofony rozstawione są na całej długości trasy.

Transmisja LIVE z pierwszej rundy Pucharu Świata DH 2017
Aaron Gwin / zdjęcie: Lukas Pilz

Na żywo i na życzenie, wielokrotny Mistrz Szwajcarii Claudio Caluori będzie prezentował trasy przed zawodami oraz komentował zawody na żywo wraz z Robem Warnerem, pierwszym Brytyjczykiem, który wygrał rundę Pucharu Świata DH. Innowacyjna kamera startowa oraz nowe grafiki zawierające m.in. szczegółowe prezentacje torów, oraz porównania przejazdów head-to-head, sprawiają że transmisja zawiera wszystko to czego fani szukają i oczekują. I nieważne czy widz ma ochotę oglądać imprezę w swojej jadalni czy na telefonie komórkowym, nikt inny nie zapewnia takiej jakości transmisji jak Red Bull TV.

Trzeci rok z rzędu sezon zjazdowy rozpocznie się w Lourdes. Największe i najważniejsze nazwiska po raz kolejny przyjadą do Francji, by rozpocząć sezon zmagań i walczyć o sekundy i punkty do rankingu. Z całą pewnością Aaron Gwin i Rachel Atherton będą chcieli tu rozpocząć swoją kampanię w obronie ubiegłorocznych tytułów, a nie można zapominać również o lokalnym zawodniku Loicu Brunim, który doskonale zna tutejsze kamieniste i strome trasy. Red Bull TV będzie jedyną telewizją, która pokaże całą akcję z chropowatych podnóży Pirenejów.

Transmisja LIVE z pierwszej rundy Pucharu Świata DH 2017
Rachel Atherton / zdjęcie: Bartek Woliński

Tegoroczny Puchar Świata DH składać się będzie z siedmiu rund rozgrywanych na dwóch kontynentach. Pierwsze zawody serii odbędą się w historycznym dla rowerowego świata mieście Lourdes, w którym zawsze zawodnikom towarzyszą ogromne rzesze kibiców i zapalonych rowerzystów. Lokalnym faworytem będzie Mistrz Świata z 2015 roku, Francuz Loic Bruni, ale to obecny zwycięzca klasyfikacji generalnej, Amerykanin Aaron Gwin, będzie faworytem imprezy. Wygrał tu poprzednie dwie edycje i z pewnością będzie chciał ustrzelić hat-trick. Również Brytyjczyk Danny Hart będzie miał ochotę na zwycięstwo – w zeszłym roku był tu trzeci, ale ostatnie trzy rundy poprzedniego sezonu padły jego łupem, podobnie jak Mistrzostwo Świata DH 2016.

W rywalizacji pań wszyscy zadają sobie pytanie: czy znajdzie się pogromczyni Brytyjki Rachel Atherton, która kompletnie zdominowała rywalizację w ostatnich dwóch sezonach? Pięciokrotna zdobywczyni Pucharu Świata DH jest na najlepszej drodze po kolejny triumf, ale warto przypomnieć, że to właśnie w Lourdes poniosła ostatnią porażkę dwa lata temu. Od tamtej pory jest niepokonana. Jednak we Francji pokonała ją Brytyjka Manon Carpenter, która wraz z rodaczką Tahnee Seagrave, będą najgroźniejszymi rywalkami i z całą pewnością łatwo nie odpuszczą. Z kolei lokalna publiczność będzie dopingować własną zawodniczkę jaką jest Francuzka Myriam Nicole.

Transmisja LIVE z pierwszej rundy Pucharu Świata DH 2017
Loic Bruni / zdjęcie: Bartek Woliński

Oglądaj pierwszą rundę tegorocznego Pucharu Świata DH za darmo, na żywo lub na życzenie, na stronie redbull.tv/uci. Panie wystartują w niedzielę o godzinie 11.00, a elita mężczyzn o 13.00. Najnowsze newsy i aktualności znajdziecie również na kanale rowerowym Red Bull’a na stronie redbull.tv/bike.

Telewizja Red Bull TV jest dostępna na telewizorach, konsolach, urządzeniach przenośnych i wielu innych. Pełną listę wspieranych urządzeń znajdziecie na stronie redbull.tv/apps.

Plan tegorocznych transmisji Pucharu Świata przez Red Bull TV

  • 30 kwiecień – Lourdes, Puchar Świata DH #1, start transmisji o 11:00
  • 20-21 maj – Nové Mesto, Puchar Świata XC #1, start transmisji o 11:00
  • 28 maj – Albstadt, Puchar Świata XC #2, start transmisji o 12:00
  • 4 czerwiec – Fort William, Puchar Świata DH #2, start transmisji o 12:00
  • 11 czerwiec – Leogang, Puchar Świata DH #3, start transmisji o 11:00
  • 1-2 lipiec – Vallnord, Puchar Świata XC #3, Puchar Świata DH #4, start transmisji o 10:00
  • 8-9 lipiec – Lenzerheide, Puchar Świata XC #4, Puchar Świata DH #5, start transmisji o 10:00
  • 5-6 sierpień – Mont-Sainte-Anne, Puchar Świata XC #5, Puchar Świata DH #6, start transmisji o 4:00
  • 26-27 sierpień – Val di Sole, Puchar Świata XC #6, Puchar Świata DH #7, start transmisji o 10:00