Opony WTB Riddler 27.5×2.4″

Model Riddler wziął nazwę od jednego z zawodników WTB – Nathana Riddle’a. To właśnie dzięki współpracy z Nathan’em, amerykańska marka WTB niecałe dwa lata temu stworzyła oponę, która wypełniła lukę w ofercie i sprawiła, że w końcu udało się pogodzić niskie opory toczenia z bardzo dobrym trzymaniem w zakrętach. Zobaczmy więc z czym przyjdzie nam się zmierzyć podczas długodystansowego testu opon WTB Riddler.

Opona WTB Riddler

Riddler oferowany jest w dwóch rozmiarach kół i dwóch szerokościach. Wersja 2.25″ dostępna jest zarówno dla kół 29″ jak i 27.5″. Szerszy model 2.4″ oferowany jest tylko i wyłącznie w rozmiarze kół 27.5″ i taki właśnie model trafił do naszej redakcji. Oczywiście jak to zwykle bywa w przypadku marki WTB, opony dostępne są w dwóch wersjach: Light i Tough, ale my wybraliśmy wersję Light, która lepiej powinna sprawdzić się w naszych warunkach.

Opona WTB Riddler w rozmiarze 27.5×2.4″ i wersji TCS Light Fast Rolling waży dokładnie 777g. Pomimo faktu, że dedykowana jest do XC i All Mountain, nie jest najlżejszą propozycją, ale oferuje kompromis pomiędzy oporami toczenia, a przyczepnością. Można powiedzieć, że jest to opona typu semi-slick, tj. drobne i niskie klocki na środku oraz duże i agresywne po bokach opony. Mieszanka gumy to dobrze znane WTB Dual DNA (mieszanka 50/60a), a warunki w jakich opona ma sprawować się najlepiej, to od suchych i twardych, aż po wilgotne i miękkie trasy.

Pierwsze wrażenie

Opony typu semi-slick idealnie sprawdzają się na tylnym kole, ponieważ zapewniają odpowiednie trzymanie w zakrętach, a zarazem mają niskie opory toczenia. Również mocne hamowanie nie przyspiesza zbytnio ich zużycia. Ja postanowiłem zaryzykować i zobaczyć jak Riddlery będą sprawować się w komplecie. Po pierwszych jazdach jestem bardzo zadowolony, ponieważ opona zapewnia bardzo niskie opory toczenia, a do tego rewelacyjnie trzyma w zakrętach. Aktualne warunki pogodowe sprawiają, że Riddler jest w swoim żywiole – trasy są jeszcze lekko wilgotne i miękkie, ale z każdym kolejnym dniem co raz bardziej przesychają. Bardzo ciekaw jestem jak opony będą sprawować się w lecie, gdy warunki będą bardziej twarde i suche, a przede wszystkim, jak będą śmigać w bardziej agresywnym górskim terenie.

– Tomasz Profic, 43RIDE

O marce WTB

Marka WTB założona została w 1982 roku z założeniem produkowania najwyższej klasy komponentów rowerowych. W chwili obecnej w swojej ofercie posiada siodełka, opony, obręcze oraz chwyty, a zarządzana jest przez rowerzystów, którzy codziennie przesuwają granice tego, co jest możliwe do zrobienia na dwóch kółkach. Ich pasja, innowacja i prawdziwy duch kolarstwa górskiego obecne są w każdym produkcie.

Oficjalna strona:
wtb.com
Dystrybucja:
rowersport.pl
Media: facebook, instagram, youtube, twitter