W tym sezonie marka Leatt zaopatrzyła mnie w kompletny zestaw ubrań. Rękawiczki Windblock DBX 2.0 są dopełnieniem ubrań na złą pogodę z serii DBX 5.0 (pełny test już niedługo), więc przyszła pora by napisać o nich kilka zdań.

Rękawiczki Leatt Windblock DBX 2.0

Rękawiczki Leatt Windblock DBX 2.0

Rękawiczki wykonane są z: 50% nylon, 40% poliester, 5% elastan, 5% poliuretan. Brzmi dziwnie? Nie bójcie się ;) Wierzchnia warstwa wykonana jest z materiału WindBlock, który izoluje dłoń od wiatru i zimna. Z kolei materiał po wewnętrznej stronie dłoni jest dość miękki i cienki, aby zapewnić jak najlepsze czucie kierownicy.

Po wewnętrznej stronie znajdziemy obecne hasło reklamowe marki Leatt – The Science of Thrill.

Zgodnie z ostatnimi trendami rękawiczki nie posiadają żadnego rzepu i są po prostu wsuwane, w końcu wygoda przede wszystkim! Na kostkach palców znajdziemy specjalne wstrzykiwane wstawki gumowe, które mają chronić kostki palców przed uszkodzeniami. Nie jest to typowa rękawiczka do zjazdu, ale zawsze jest to jakieś dodatkowe wsparcie.

Gumowe osłonki kostek zapewniają dodatkową ochronę.

Z ciekawostek technologicznych warto dodać, że rękawiczki Leatt Windblock DBX 2.0 posiadają specjalną wstawkę na palcach, dzięki której możemy bezproblemowo obsługiwać smartfona (sprawdzone, działa!). Dodatkowo na wierzchniej warstwie kciuka znajdziemy materiał z mikrofibry do wycierania gogli lub okularów. Muszę przyznać, że to sprytny i przydatny patent.

Na końcówkach palców znajdziemy silikonowe wstawki dla lepszego chwytu klamki hamulcowej, a na wierzchniej stronie kciuka jest zintegrowana ściereczka do przecierania gogli/okularów.

Specyfikacja:

  • wierzchnia warstwa wykonana z materiału WindBlock
  • gumowe osłonki kostek palców
  • przystosowane do obsługi smartfona
  • cienki i rozciągliwy materiał dla lepszego czucia
  • zwiększona przyczepność w suchych i mokrych warunkach
  • luźny i bezszwowy krój
  • zintegrowana ściereczka do przecierania gogli/okularów
  • rozmiary: S-XL
  • cena: 139 pln
Zimna majówka to idealne warunki na zestaw ubrań Leatt’a oraz rękawiczki DBX 2.0 Windblock.

Rękawiczek Leatt DBX 2.0 Windblock używam już od kilku dobrych tygodni i jest to odpowiedni produkt na przejściową pogodę. Pierwsze co się rzuca w oczy to dość luźny krój, przy mojej szczupłej dłoni nawet trochę zbyt luźny (rozmiar rękawiczek w moim przypadku to S). Wygoda i komfort użytkowania stoją na wysokim poziomie, a dzięki rozciągliwemu i cienkiemu materiałowi mamy bardzo dobre czucie kierownicy i klamki hamulcowej. Materiał WindBlock sprawia, że nasze dłonie są dobrze zabezpieczone przed wiatrem i niższą temperaturą, jednak nie są wodoodporne. Przydatnym patentem są specjalne wstawki: na palcu wskazującym do obsługi smartfona czy na kciuku do przecierania gogli/okularów. Podsumowując, jako rękawiczki na zimę są zbyt cienkie, ale do obecnych przejściowych temperatur sprawdzają się znakomicie. Jedyne co bym poprawił, to jednak wolałbym troszkę węższy krój…

– Tomasz Profic, 43RIDE

O marce Leatt

Leatt® oferuje produkty praktycznie do każdego sportu akcji. Ochraniacz karku Leatt-Brace® jest wielokrotnie nagradzanym produktem, a w połączeniu z kaskiem fullface oferuje świetne zabezpieczenie przed złamaniami odcinków szyjnych kręgosłupa. Został zaprojektowany dla użytkowników motorów, rowerów, pojazdów ATV, skuterów śnieżnych i wszelkich innych pojazdów wymagających kasku na głowie.

Oficjalna strona: leatt.com
Dystrybucja:
olekmotocykle.pl
Media:
facebook, instagram, youtube, twitter