Sezon rowerowy jest już za rogiem, wiosna w pełni, a rowerzyści tylko czekają by móc wskoczyć na swoje maszyny. W końcu nadszedł czas by odkurzyć rower i wyruszyć na trasy po nowe przygody. Nieważne czy jesteś sezonowym rowerzystą czy jest to Twoje pierwsze lato na rowerze, jeśli tylko chcesz wyruszyć do europejskich bike parków, to koniecznie zaopatrz się w kartę GraVity Card.

Bike Park Geisskopf

W tym sezonie GraVity Card obejmuje aż 20 europejskich miejscówek, co w sumie daje ponad 160 tras do przejechania. To idealna karta do Twoich rowerowych wypraw i nigdy nie musisz wyjmować jej z portfela, gdy poruszasz się od bike parku do bike parku. W sumie do zwiedzenia jest 6 krajów, a w każdym z nich są zupełnie inne trasy. Nieważne czy jesteś enduro maszyną, freeriderem, aspirującym zawodnikiem zjazdowym czy jeździsz z rodziną czy dopiero zaczynasz. Wszędzie znajdziesz odpowiednie trasy i miejsca dla siebie.

W sezonie 2019 do listy dołączyły dwa nowe miejsca – MTB Zone Bikepark Willingen oraz MTB Zone Bikepark Petzen, miejsca w których znajdują się trasy znane m.in. z zawodów Enduro World Series.

Bike Park Willingen

Jeśli spędzasz więcej czasu na rowerze niż na swoich nogach, to GraVity Card szybko się zwróci. Cena dla dorosłych to 470€ na cały sezon, młodzież zapłaci 355€, a dzieci 222€.

Tegoroczne lato będzie ostre i gorące, a dodatkowo napełnione emocjami i przygodami. Bike parki oferują nie tylko świetne trasy, ale również najwyższej klasy zawody i imprezy, a poniżej znajdziecie listę wybranych z nich.

 • 03.05.-05.05 – iXS Puchar Europy DH, Bikepark Kranjska Gora
 • 17.05.-19.05 – BIKE Festival Willingen, MTB-Zone Bikepark Willingen
 • 25.05.-26.05 – Mistrzostwa DH Austrii, Bikepark Wurbauerkogel
 • 30.05.-02.06 – iXS Dirt Masters Festival Winterberg, Bikepark Winterberg
 • 30.05.-02.06 – Otwarcie Bike Parku oraz Austriacka Seria Pumptrack, Bikepark Innsbruck
 • 07.06.-09.06 – Out of Bounds Festival, Puchar Świata DH Mercedes Benz UCI, Bikepark Leogang
 • 07.06.-10.06 – Otwarcie Bike Parku Sölden, Bike Republic Sölden
 • 14.06.-16.06 – Rock the Hill – Bike&Music Festival, MTB-Zone Bikepark Geisskopf
 • 20.06.-23.06 – Otwarcie Reiteralm, Schladming-Dachstein Bike
 • 22.06.-23.06 – Enduro World Series – Europejska Seria Enduro, MTB-Zone Bikepark Petzen
 • 28.06.-30.06 – Brandnertal Bike Festival, Bikepark Brandnertal
 • 03.07.-07.07 – GlemmRide Bike Festival, Saalbach
 • 01.08.-04.08 – MTB Festival Serfaus Fiss Ladis, Bikepark Serfaus Fiss Ladis
 • 09.08.-11.08 – Puchar Świata DH Mercedes-Benz UCI, Bikepark Lenzerheide
 • 16.08.-18.08 – iXS Puchar Europy DH, Bikepark Spicak
 • 23.08.-25.08 – 3-Länder Enduro Race, Reschenpass
 • 24.08.-25.08 – Bike Festival, Bikepark Krvavec
 • 06.09.-07.09 – Austrian Gravity Series: Downhill Race Series in Semmering
Bike Republic Sölden

Lista bike parków:

Epic Bikepark Leogang: Bikepark Leogang ma nie tylko nową nazwę, ale również sporo nowości, które z otwarte będą od maja do listopada. Cztery nowe trasy czy pump track o powierzchni 5000m2 z pewnością dostarczą mnóstwa emocji zarówno początkującym jak i zaawansowanym. Do tego dochodzi Riders Playground, czyli największa w Europie strefa dla początkujących, która umożliwia szlifowanie swoich umiejętności przed wjazdem na górę.

Saalbach Hinterglemm: Hopki, strome bandy, freeride’owe trasy, north shore’y czy konkretne sekcje korzeni na epickich singlach, to wszystko czeka na rowerzystów w Saalbach Hinterglemm i jest dostępne od maja do października. W sumie cztery gondole dają dostęp do wszystkich tras w regionie i jeśli chcesz tu popracować nad swoją prędkością czy techniką, to jest to idealne miejsce do rozwoju.

Saalbach-Hinterglemm / zdjęcie: Erwin Haiden

Bikepark Wagrain im Snow Space Salzburg: To miejsce nie tylko oferuje świetny dojazd dzięki bliskości Salzburga oraz autostrady A10, ale także świetne flow traile oraz single. Bike park jest otwardy w weekendy od 8-go do 23-go czerwca, oraz przez cały tydzień w dniach 24.6-10.9.

Reiteralm Trails & Bikepark Schladming: Bikepark Schladming w tym roku robi sobie przerwę by zbudować nową 10-osobową gondolę oraz rozszerzyć swoją sieć tras. Nowe otwarcie zaplanowane jest na 2020 rok, ale to nie oznacza, że w tym rejonie nie ma gdzie jeździć. Schladming-Dachstein otwiera trasy Reiteralm, które składają się z kilku flow traili oraz singli i oferują mnóstwo zabawy poza terenem bike parku.

Schladming-Dachstein / zdjęcie: Roland Haschka

Lenzerheide Bikepark: Szwajcarski bike park został odświeżony i oferuje trasy dla całego przekroju rowerzystów. Jeśli czujesz się na siłach, to możesz sprawdzić się na trasie z Mistrzostw Świata DH lub poćwiczyć triki na torze slopestyle. Bike park jest otwarty od maja do listopada.

Bikepark Brandnertal: Usytuowany idealnie w środku pomiędzy czterema krajami – Włochami, Austrią, Szwajcarią i Niemcami. Ten bike park oferuje osiem różnych tras dostępnych od maja do października. W ich skład wchodzi słynna trasa zjazdowa „Tschack Norris”, na której rozgrywane były zawody iXS Pucharu Europy DH. Na chwilę obecną trwają tu jednak prace i dwie trasy otwarte zostaną dopiero w sierpniu.

Bike Park Lenzerheide

Bikepark Serfaus-Fiss-Ladis: Dziewięć perfekcyjnie utrzymanych tras dla wszystkich rowerzystów, które dostępne są od czerwca do października. Dzięki idealnemu miksowi tras – od łatwych, aż po freeride’owe i czarne zjazdowe, każdy znajdzie tu coś dla siebie.

3 Länder Enduro Trails Reschenpass: Europejska mekka fanów enduro oferuje ponad 46km ścieżek (24 trasy) otwartych od maja do października. Tutejsze naturalne trasy są płynne, szybkie, techniczne i strome – w skrócie, dla każdego coś miłego. A wszystko to w otoczeniu przepięknych austriackich Alp.

3 Länder Enduro Trails Reschenpass / zdjęcie: Erwin Haiden

Bike Republic Sölden: Bike Republic Sölden składa się z dziewięciu różnych flow traili, 15 naturalnych singli oraz dwóch pump tracków. W tym sezonie otwarta zostanie 8-kilometrowa linia Gahe Line, która składać się będzie z band, rollerów oraz stolików. A to tylko część 11-kilometrowego zjazdu w jednej części rowerowej republiki.

Bikepark Innsbruck: Ten wszechstronny bike park otwarty jest od maja aż do października i oferuje przyjazną rodzinom atmosferę oraz techniczne odcinki dla rowerzystów szukających większej adrenaliny. W 2019 roku na potrzeby festiwalu Crankworx zbudowana zostanie kompletnie nowa trasa zjazdowa, która zostanie otwarta tuż po festiwalu. A jeśli chcesz poczuć się jak światowej klasy zawodnik, to do Twojej dyspozycji są trasy dual slalom, pump track czy slopestyle.

Bike Park Innsbruck / zdjęcie: Tommy Bause

Bikepark Tirol: Wszyscy, którzy szukają konkretnej dawki adrenaliny, powinni przyjechać do Bike Parku Tirol. Od czerwca do września dostępne będą świetnie utrzymane trasy freeride i downhill. Jeśli jednak wolisz triki, to możesz pokazać je na trasie slopestyle. Wszystko to w zapierającej dech w piersiach scenerii Tyrolu.

Bikepark Winterberg: Rowerzyści znajdą tutaj aż 11 w pełni przygotowanych tras o łącznej długości 12 kilometrów. Coś dla siebie znajdą tu zarówno początkujący, freeriderzy, zjazdowcy oraz zawodnicy slopestyle. Bike Park Winterberg otwarty jest od kwietnia do listopada i w międzyczasie otwarta zostanie konkretna linia airline. Dodatkowo zmodernizowany został wyciąg, aby jeszcze bardziej uprzyjemnić jazdę po bike parku.

Bike Park Winterberg

MTB Zone Bikepark Geisskopf: Zabawa, akcja, adrenalina – to wszystko jest tu gwarantowane w okresie od kwietnia do października. Znajduje się tu pierwsza w Niemczech trasa flow – „Spirit of Flow” – która z pewnością pokryje Twoją twarz szerokim uśmiechem. Jeśli jednak szukasz większych wyzwań, to z pewnością najeżone korzeniami i kamieniami trasy freeride i downhill o to zadbają.

Bikepark Spicak: Największy i najstarszy bike park w Czechach jest otwarty od maja aż do listopada. Spicak jest znany z szerokiej oferty tras dla rowerzystów na każdym poziomie umiejętności. Wszystkie trasy mają naturalny styl, mnóstwo flow oraz dają dużo frajdy z jazdy. Na trasie „Struggle” regularnie rozgrywany jest iXS Puchar Europy DH i jest to jedna z najbardziej technicznych tras DH w Europie. W sezonie 2019 trasy „Black Friday” oraz „Air & Stone” doczekają się odświeżenia i nowych elementów.

Bike Park Spicak

Bikepark Wurbauerkogel: Od prostych tras jak „Blue Lollipop” aż po hardcore’ową zjazdową trasę „Black Widow”, Bike Park Wurbauerkogel oferuje mnóstwo akcji i adrenaliny dla każdego. W tym roku kompletną nowością jest 4.5-kilometrowy singiel oraz pump track. Bike park otwarty jest od maja aż do października.

Bikepark Semmering: Nieważne czy toczysz się na Family Line, cieszysz się lotami na trasie freeride czy walczysz z korzeniami na trasie zjazdowej, w Semmering znajdziesz mnóstwo frajdy i adrenaliny. Dodatkowo do dyspozycji są trasy flow i slopestyle, a bike park otwarty jest od maja do października.

Bike Park Wurbauerkogel

Bikepark Kranjska Gora: Słoweński bike park otworzył się na początku kwietnia i dostarczył rowerzystom aż 20 kilometrów tras. Znajdują się tu trasy dla riderów na każdym poziomie, od prostych tras family, przez enduro ścieżki, aż po znaną z iXS Pucharu Europy DH trasę zjazdową.

Bikepark Krvavec: Ten bike park posiada 6 oznaczonych tras z największym przewyższeniem wśród wszystkich bike parków w Słowenii. Takie trasy jak Muci, Rock’n’flow, Bambino, Panorama czy Jezerca w sumie mają 10 kilometrów długości i ponad 1000 metrów przewyższenia pomiędzy górną stacją kolejki, a parkingiem na dole.

Bike Park Krvavec / zdjęcie: Sandi Bertoncejl

MTB Zone Bikepark Willingen: Szeroki wybór tras sprawił, że jest to najnowszy dodatek do karty GraVity Card. Od kwietnia do października rowerzyści mogą korzystać z dwóch flow traili lub spróbować swoich sił na trasach freeride i downhill. Na miejscu znajdziemy także dwie wypożyczalnie, szkołę rowerową, gondolę oraz 8-osobowy wyciąg.

MTB Zone Bikepark Petzen: Petzen to kolejna nowość w ofercie GraVity Card. Bike park otwarty jest od maja do października i oferuje 11-kilometrową trasę „Flow Country” czy 7-kilometrową ścieżkę enduro „Thiller”. Osoby szukające wyzwań z pewnością będą chcieli sprawdzić swoje umiejętności na odcinkach znanych z zawodów Enduro World Series.

Bike Park Petzen

Więcej informacji o karcie GraVity Card można znaleźć na stronach: gravity-card.comfacebook.com/gravitycard oraz instagram.com/gravity_card.