Spodnie Endura MT500 Spray

Chłodna, zimowa aura nie sprzyja jeździe rowerowej, ale dla śmiałków kręcących na okrągło nie ma złej pogody. Dla takich właśnie kolarzy Endura przeznaczyła swój flagowy model spodni MT500 Spray. Wykonane z najlepszych dostępnych materiałów, skrojone pod jazdę rowerową, mnogość zastosowanych paneli, kieszeni, zapięć pozwala w komfortowych warunkach przemierzać trasy.

Praktycznie całe spodnie wykonane są z oddychającego materiału rozciągliwego w 4 kierunkach z zabezpieczeniem DWR (impregnacja materiału która odpycha wodę).
Tył spodni wykonany z trwałego, wodoodpornego oraz lekkiego materiału z klejonymi szwami. Mamy możliwość wpięcia wewnętrznych spodenek w systemie Clickfast™ .
Wewnętrzna siateczka w pasie odprowadzająca wilgoć, regulacja za pomocą taśm Velcro® 
Spodnie Endura MT500 wyposażone są w dwie klasyczne zamykane kieszenie.
Rozpinane panele wentylacyjne na nogawkach pozwalają regulować dopływ powietrza do środka.
Rozpinane nogawki spodni umożliwiają zakładanie ich bez ściągania butów. Regulacja dodatkowo minimalizuje objętość spodni w tej strefie. Przez całą długość zamka mamy element odblaskowy ( w lesie może mniej przydatny, ale już w cywilizacji bardzo potrzebny).
Nogawki od strony wewnętrznej mają wzmocnienie.

Spodnie Endura MT500 możemy wykorzystać w całym sezonie rowerowym. Na zimę musimy pamiętać o włożeniu “pod” cieplejszych spodni (lycra, inne) które zapewnią nam komfort terministyczny przy ujemnych temperaturach. Spodnie mają przemyślany krój, typowy pod rower i trudno znaleźć słaby element. Panel na tyłku jest wodoodporny i możemy być spokojni o suche “4litery”. Pozostałe panele materiału z zabezpieczeniem DWR świetnie oddychają i w nieznacznym stopniu odpychają wodę. Nie są to spodnie wodoodporne (poza panelem na tyłku) i dlatego rekomenduję je do jazdy w trudnych warunkach pogodowych, lecz nie deszczowych.

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE

Specyfikacja techniczna spodni Endura MT500:

  • Oddychający materiał rozciągliwy w 4 kierunkach z zabezpieczeniem DWR 
  • Tył wykonany z trwałego, wodoodpornego lekkiego materiału z klejonymi szwami
  • Wewnętrzna siateczka w pasie odprowadzająca wilgoć, regulacja za pomocą taśm Velcro® 
  • Rozpinane panele wentylacyjne na nogawkach 
  • Rozpinane nogawki w kostkach z wzmocnieniami oraz możliwością zakładania bez ściągania butów
  • Możliwość wpięcia wewnętrznych spodenek w systemie Clickfast™ 
  • Elementy odblaskowe 
  • Błoto już nie jest straszne

O marce Endura

Marka Endura powstała w Szkocji w 1993 roku z założeniem poprawy wydajności, jakości i funkcjonalności odzieży rowerowej. Jako indywidualna marka szybko wprowadziła na rynek szereg nowych produktów, które szybko zyskały status ikony, a w wielu przypadkach wciąż wyznaczają standardy w branży. Taka filozofia oraz bezkompromisowe podejście sprawiły, że mała lokalna marka szybko stała się globalnym liderem w branży.

Oficjalna strona:
endurasport.com
Dystrybucja:
endurastore.pl
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube