PROMOCJA BLACK FRIDAY: JERSEY RUNO.DESIGN x 43RIDE

Grupa Saint zawsze należała do moich ulubionych grup z oferty Shimano. Mocne, pięknie wyglądające części najwyższej jakości, przeznaczone do ostrej jazdy DH czy FR. Czego można chcieć więcej? W moje ręce trafiły nowe pedały platformowe Saint M828, więc pora na pierwszą prezentację.

Pedały platformowe Shimano Saint M828

Pedały platformowe Shimano Saint M828

Od początku roku mam przyjemność testować pedały platformowe Shimano Saint M828. Jestem nimi wręcz zachwycony! Producent dopracował je pod każdym względem. Do wyboru mamy dwie długości pinów, które dodatkowo, osadzono głębiej w środkowej części. Dzięki temu zabiegowi pedał wydaje się być bardziej wklęsły.

Pedały platformowe Shimano Saint M820

Model Saint M828 występuje tylko w jednej wersji rozmiarowej 105x109mm. Platforma o takich rozmiarach daje stabilne podparcie stopie w najbardziej ekstremalnych sytuacjach. Aluminiowa konstrukcja obraca się na osi cro-mo i wykorzystuje do tego uszczelniane łożyska kasetowe. Tę samą oś znajdziemy także w modelu SPD czy pedałach z serii XT M8040.

Waga zestawu pedałów Shimano Saint M828 to dokładnie 484 gramy

Mimo iż waga kompletu, oscylująca w okolicach 484g nie powala, to na pewno zrekompensuje ją niesamowita przyczepność i wytrzymałość.

Specyfikacja:

  • Jeden rozmiar platformy : 105x109mm
  • Aluminiowa platforma z osią cr-mo
  • 12 wymiennych pinów na stronę
  • 2 długości pinów w komplecie
  • Uszczelniane łożyska kasetowe
  • Waga: 484g
Zaczynamy testy!

Pierwszą rzeczą którą zrobiłem to włożenie dłuższych pinów i nie żałuje. Pedały mają niesamowitą przyczepność, porównywalną wręcz z SPD. Sam teraz nie wiem czy startować będę w SPD czy na Saintach. Póki co miałem je zarówno w rowerze enduro podczas treningów na mokrym oraz w dirtówce na pump tracku. W obu rowerach sprawdziły się świetnie. Nie mogę się doczekać treningów w bardziej wymagającym terenie. Jedyna rzecz, której się obawiam to wkręcanie pinów imbusem. Pożyjemy, zobaczymy.

– Bartosz Krencik, 43RIDE #Enduropo30

O marce Shimano

Misją założonej w 1921 roku firmy Shimano jest umożliwienie klientom bliższego kontaktu z naturą, wspieranie ich w realizacji pasji oraz promowanie nowego stylu życia. Dlatego pragniemy tworzyć wyjątkowy osprzęt i odzież przeznaczone dla rowerzystów. Możemy pochwalić się niemal stuletnim doświadczeniem w opracowywaniu cieszących się międzynarodową renomą komponentów rowerowych. Jesteśmy dumni, że nasze produkty prowadzą do zwycięstwa kolejne pokolenia sportowców i zapewniają nieograniczone możliwości poznawania świata na rowerze

Oficjalna strona:
shimano.com
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube