„Bez kasku wypad z lasku” ta popularna rymowanka powinna być w głowie każdego kolarza, któremu chociaż przez myśl przejdzie jazda bez kasku. Tylko jak wybrać najlepszy kask? Wszystko zależy od naszych preferencji jazdy, a także gustu.

Kask Lazer Coyote

Kask enduro Lazer Coyote

Dziś prezentuję kask Lazer Coyote, w którym jeżdżę od kilku miesięcy. Jest to otwarty kask ze zwiększoną ochroną w tylnej części, czyli klasyczny otwarty kask enduro. Ma on długi daszek, który dobrze chroni przed słońcem czy deszczem. Jest dostępny aż w 6 kolorach – ciemno niebieski, szaro-żółty, czarny, biały, czerwony oraz khaki, a szeroka rozmiarówka pozwala też na dobre dopasowanie do czaszki (S 52-56 cm, M 55-59 cm, L 58-61 cm). Dodatkowo kask ten regulowany jest z tyłu za pomocą systemu Turnfit® Plus, który zapewnia szybką regulację w pionie i poziomie w zakresie 360 stopni. Możemy regulować pokrętłem obwód, ale także głębokość tyłu kasku. System ten można łączyć ze światłem tylnym LED, aby zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo użytkownika.

Kask Coyote Lazer

Coyote jest bardzo wygodny i lekki (M – 359 g) i właściwie nie czuje się go na głowie. Mimo to przeżył bez szwanku dwie umiarkowane gleby i nie został po nich żaden ślad na kasku. Jest on dość głęboki – dobrze chroni tył, ale bywa, że koliduje z okularami z przodu jeśli są wysokie. Gąbki są bardzo odporne – po całym sezonie są w stanie nienaruszonym, nie rozwarstwiają się co się rzadko zdarza – były prane tylko ręcznie. Coyote ma 21 otworów wentylacyjnych co zapewnia świetną wentylację nawet w upalne dni.

Coyote z tyłu i z przodu.

Przede wszystkim jednak kask ten jest… bardzo ładny. Nie wygląda jak pieczarka ani nie odstaje po bokach, co jest częstym mankamentem kasków enduro. Wygodne zapięcie na zwykłą klamrę nie jest może szczytem technologii, ale świetnie się sprawdza. Jedynym minusem jest problem z ustawieniem pasków tak, ale dobrze przylegały do głowy, ale może być to kwestia indywidualna.

Regulacja wewnątrz oraz z tyłu kasku pozwala na świetne dopasowanie

Specyfikacja:

  • 21 otworów wentylacyjnych
  • Duży daszek
  • Zwiększona ochrona w tylnej części kasku
  • System regulacji rozmiaru Turnfit® Plus z możliwością wpięcia lampki LED
  • Skorupa wykonana w technologii in-mold
  • Rozmiary: S (52-56cm) / M (55-59cm) / L (58-61cm)
  • Waga: 327g (S)
  • Certyfikaty: CE-CPSC-AS
  • Cena: 299zł / 399zł MIPS
  • Sklep: shop.43ride.com
Ja, Coyote i góry :)

Kask Lazer Coyote kupisz także na:
shop.43ride.com, 299zł 269,11zł

Nawet konik polny chce jeździć w Coyote.

O marce Lazer

Marka Lazer założona została w 1919 roku w Belgii i od samego początku jest liderem innowacji, designu, bezpieczeństwa i technologii. Nasze produkty są efektem stuletniego doświadczenia i pasji. Wszystkie nasze produkty projektowane są w Belgii i dostępne są w ponad 50 krajach na całym świecie. Tworzymy je pamiętając o naszych korzeniach, sami ich używamy oraz budujemy z myślą i pasją do jazdy na rowerze.

Oficjalna strona:
lazersport.com
Dystrybucja:
bikegear.cc
Media:
facebook, instagram, twitter, youtube