Indywidualne preferencje kolarza oparte na stylu jazdy czy parametrach ciała sprawiają, że często pierwszym personalizującym elementem w rowerze jest kierownica lub mostek, a bywa że oba razem. Po wielu latach jazdy na rowerze każdy z nas wie czego oczekuje od sprzętu i jak dobrać pod siebie komponenty tak, aby uzyskać całościowy zadowalający efekt.

Kokpit E*Thirteen

W tym konkretnym przypadku zaprezentuję kompletny zestaw firmy E*Thirteen (E13), mostek i kierownicę Plus 35, który otrzymałem od Strange Summit, wyłącznego dystrybutora. Zestaw E13 trafił do mojego NS Bikes Snabb w sezonie 2020 i siedzi w nim do dziś.

Mostek E*Thirteen Plus 35. Wszystkie śruby T25 są z zaokrąglonymi łebkami, zapobiegającym przypadkowym urazom.

Mostek E*Thirteen Plus 35

 • Rozmiar montażowy kierownicy: 35mm
 • Długość: 40mm, 50mm
 • Materiał: Aluminium 7050
 • Wznios: 0 stopni
 • Szerokość mocowania kierownicy: 58mm
 • Waga: 40mm – 145g / 50mm – 150g
 • Cena: 445zł
Szerokość jarzma montażowego kierownicy wynosi 58mm.

Kierownica E*Thirteen Plus 35

 • Rozmiar montażowy: 35mm
 • Materiał: Aluminium 7050
 • Wznios: 20mm, 35mm
 • Szerokość: 800mm
 • Gięcie: 9 stopni do tyłu, 5 stopni do góry
 • Waga: 20mm – 280g / 35mm – 285g  
 • Cena: 319zł

Zaprojektowana w oparciu o odczucia zwykłych użytkowników takich jak każdy z nas – gięcia i cieniowanie dla optymalnego stosunku wytrzymałości do masy i sztywności.

– Strange Summit

Wrażenia

Gdy pomyślisz, że E13 zostało zaprojektowane w oparciu o odczucia zwykłych użytkowników to nie zapomnij, że całą czarną robotę odwalili projektanci, zawodnicy, testerzy, a nam pozostało cieszyć się super odczuciami z jazd w terenie. Jeżeli przedstawione wyżej parametry techniczne odpowiadają Twoim preferencjom to masz tu kawał dobrego argumentu, żeby dołączyć do zadowolonych użytkowników.

Szeroka kierownica 800mm daje nam możliwość przycięcia jeżeli okaże się dla nas zbyt szeroka, możesz ją spokojnie skrócić w granicach rozsądku..

Optymalna szerokość 800mm, średnica montażowa 35mm, lekka cieniowana konstrukcja z aluminium 7050, wygodne gięcia oraz dwie opcje wzniosu do wyboru spełniają wszystkie wymagania rowerzystów poszukujących kierownicy zapewniającej odpowiednią kontrolę i wytrzymałość przy niskiej wadze.

Mostek E*Thirteen Plus 35.

Mostek E13 Plus 35 dostępny jest w dwóch długościach 40 oraz 50mm, oba z zerowym kątem. Mostek ozdobiony jest estetyczną skromną grafiką tworząc z kierownicą Plus 35 bardzo zgrabny kokpit. Kierownica zamontowana jest w szerokim jarzmie mostka, które ma 58mm. Całość wygląda finezyjnie, połączenie linii okrągłych z ostrzejszymi krawędziami, plus polerowane detale wyglądają bardzo dobrze. To jest ten przedmiot, który wygląda lepiej na żywo niż na zdjęciach.

Waga kierownicy E13 Plus 35: 20mm – 280g / 35mm – 285g.

Podsumowanie

W moim rowerze zamontowałem mostek E13 Plus35 o długości 50mm oraz kierownicę o wznosie 35, dzięki czemu kokpit idealnie pasuje pod moje wymiary. Taka kombinacja pozwala mi czuć się pewnie w zjeździe i precyzyjnie poruszać się po szlakach. Komfort i precyzja to dwa słowa jakie przychodzą mi do głowy przy odczuciach z jazdy. 9 stopni w górę i 5 stopni w tył to są moje cyfry, które będę przenosił do kolejnych rowerów. E*Thirteen zrobił kawał dobrej roboty i warto brać pod uwagę ich kokpit, gdy szukasz dobrego sprawdzonego zestawu.

– Zbigniew Nowicki, 43RIDE
E*Thirteen dostępny jest w dwóch opcjach cenowych. Prezentowany zestaw E13 Plus35 lub E13 Base35, który jest nieznacznie cięższy, ale jest bardziej przystępny cenowo.
Mostek wygląda finezyjnie. Zaokrąglone krawędzie i ładnie ukryte gniazda śrub z zaokrąglonymi główkami mają bardzo praktyczny charakter.
Aluminiowy kokpit E13: mostek Plus 35 oraz kierownica Plus 35 800mm.

Prezentowany zestaw można kupić bezpośrednio u dystrybutora strangesummit.com:
kierownica – 319zł, mostek – 445zł

O marce E*Thirteen

E*Thirteen to marka, znana chyba wszystkim osobom związanym z ekstremalnym kolarstwem górskim. Ich produkty od lat cieszą się najwyższą jakością wykonania, co obecnie potwierdza 5 letnia gwarancja na wszystkie produkty i dożywotnia na karbonowe obręcze. Ktoś kto boi się o jakość nigdy takiej oferty nie przedstawi. W ich ofercie znajdują się świetne koła, korby, kasety, zębatki, suporty, a od niedawna również opony, sztyce regulowane, mostki i kierownice. Ich produkty przechodzą ciężkie przeprawy na zawodach Pucharów Świata, dzięki czemu ich budowa jest sprawdzona w 100%, a każde potencjalne błędy poprawiane są jak najszybciej to możliwe.

Oficjalna strona: ethirteen.com
Dystrybucja: strangesummit.com
Media: facebook, instagram