Nowy kask Bluegrass Rogue swoją premierą zamieszał wśród liderów ochrony głowy. Zaprojektowana od podstaw oryginalna bryła kasku wyróżnia go wśród wielu sobie podobnych dostępnych kasków na rynku. Wyposażony we wszystkie detale jakie może mieć nowoczesny kask enduro Bluegrass Rogue przenosi nas na najwyższy poziom ochrony.

Wersja „Czerwony metalik” Bluegrass Rogue MIPS

Design Bluegrass spod znaku Made in Italy jest gwarancją dobrego smaku, nowoczesnych, odważnych linii, wyznacza trend, a jednocześnie idealnie wpisuje się w oczekiwania kolarzy. Ci ostatni mają duży wpływ w fazie projektu i testów. Nas kolarzy, przyszłych użytkowników reprezentowali Vincent Tupin oraz Kevin Miquel. Ich udział wydaje się być wystarczającą rekomendacją dla nowego kasku Bluegrass Rogue.

Ten konkretny kolor, ten kształt, włoski design kojarzy mi się z Ferrari Testarossą.

Konstrukcja

Nowa skorupa została zaprojektowana od nowa i wyprodukowana jest w technologii In-Mold. Moją uwagę zwraca precyzja wykonania, jakość połączenia i wykończenia powierzchni oraz krawędzi styków warstw materiału. Są idealne!

Bluegrass Rogue ma zwiększoną ochronę skroni w porównaniu do tradycyjnego kasku MTB. Dobrze zaprojektowana przestrzeń pozwala bez problemu używać okularów bez obawy ucisku.

System mocowania

Tu Bluegrass postawił na sprawdzony i działający Safe-T Heta Fit System. Opaska obwodu głowy 360°, czyli za pomocą pokrętła w łatwy i szybki sposób dopasujemy obwód kasku do naszego obwodu głowy. Dodatkowo możemy horyzontalnie wyregulować głębokość opaski na części potylicznej tak, aby kask pewnie leżał podczas najtrudniejszych zjazdów.

Duże frontowe otwory wentylacyjne zapewniają odpowiedni dopływ powietrza. Szesnaście otworów wentylacyjnych tworzy przemyślany system chłodzenia głowy.

Wygoda i bezpieczeństwo

Obecnie najpopularniejszy i najczęściej stosowany dodatkowy system bezpieczeństwa w kaskach rowerowych to MIPS. W Bluegrass Rogue postawiono na najnowszą ewolucję MIPS-C2®. Wnętrze kasku wyłożone zostało antybakteryjnymi wkładkami Coolmax®, a wszystko to jest precyzyjnie wykonane i jest zarazem bardzo wygodne.

Podczas uderzenia w ciągu kilku milisekund powłoka MIPS-C2® przesuwa się o kilka milimetrów.
Bardzo wygodne i praktyczne zapięcie Fidlock® używane jest w najlepszych kaskach.

Po wyregulowaniu obwodu i głębokości posadowienia kasku na głowie zapinamy go magnetycznym zapięciem Fidlock®. Fajna opcja, zawsze trafisz i w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych docenisz, gdy np. twoje ręce i palce są lekko zmarznięte. Kevlarowe paski Air Lite pewnie trzymają kask na głowie, są przyjazne/komfortowe w użytkowaniu, czego chcieć więcej od pasków?

Tam gdzie nie musisz mieć kasku pełnego fullface, Bluegrass Rogue jest bardzo dobrą propozycją.

Kompatybilność

Jak enduro to muszą być gogle. Gdy zamiast okularów postanowisz użyć gogli, Bluegrass Rogue mówi „potrzymaj mi piwo!”. Tu wygląda to rewelacyjnie. Dopasowanie się krawędzi gogli z krawędzią kasku jest perfekcyjne. Przemyślany system wentylacji wspiera „enduro spirit”. Gogle pod regulowanym daszkiem do transportu mieszczą się bezproblemowo, co widać na niżej załączonym obrazie.

Bluegrass Rogue i gogle to idealne połączenie.
Gogle są idealnie dopasowane z linią kasku.
Daszek kasku Bluegrass Rogue regulowany jest w dużym zakresie.
Bez problemu przetransportujesz pod daszkiem gogle kiedy ich nie potrzebujesz.
Otwory pod daszkiem w sposób przemyślany tworzą tunel wentylacyjny.
Otwory w części czołowej zapewniają wentylację do wnętrza kasku jak i również w sprytny sposób kierują strumień powietrza tuż nad brwiami, dostarczając dodatkowego oddechu okularom/goglom.
Wentylacyjne rozwiązanie w kasku Bluegrass Rogue.
W daszku zaprojektowano otwory tak, aby można było transportować okulary bez obawy, że możesz je zgubić podczas jazdy.

Podsumowanie

Przejdźmy do faktów. Bluegrass Rogue w wersji z MIPS-C2® zapewnia ochronę z najwyższej półki dla naszego mózgu. Przedłużony tył kasku, bardziej zabudowany na potylicy oraz nad częścią skroniową zwiększa ochronę głowy. System wentylacyjny w tym kasku jest rozwiązany w sposób kompleksowy i nie ma miejsca, gdzie otwory wentylacyjnie nie dostarczyłyby świeżego powiewu powietrza. Gdy pomyślisz o goglach/okularach, wiesz że Bluegrass Rogue jest z nimi Plug and Play. Dopełnieniem jest dobrze sprawujący się system mocowania i dopasowania kasku. Te cechy są świetną rekomendacją dla poszukujących kasku z maksymalną ochroną jaką oferuje topowy openface, czyli maksymalna ochrona głowy, bardzo dobra wentylacja, miejsce na gogle i port na okulary oraz ciekawy design. Głowa zabezpieczona, więc pozostaje już tylko wypełnić ją mapą przyszłych wypraw i cieszyć się jazdą na maksa!

– Zbyszek Nowicki, 43RIDE
Bluegrass Rogue MIPS / RED METALLIC

Najważniejsze cechy kasku Bluegrass Rogue:

  • System bezpieczeństwa MIPS-C2®.
  • Zwiększona ochrona skroni i tyłu głowy.
  • Safe-T Heta Fit System z opaską obwodu głowy 360° oraz regulacją pionową.
  • Regulowany daszek, pod który możesz umieścić gogle, a także w oryginalny sposób zaczepić okulary do transportu.
  • Bardzo dobra wentylacja.
  • Wewnętrzne wkładki Coolmax®.
  • Waga kasku z systemem MIPS-C2®: 380g (roz.L).

O marce Bluegrass

Bluegrass to włoska marka stworzona w 2010 roku. Wśród produktów oferowanych przez firmę Bluegrass można znaleźć między innymi kaski fullface, openface a także kaski typu orzech. Poza kaskami marka Bluegrass oferuje ochraniacze oraz rękawiczki. Wszystkie produkty włoskiego producenta opatrzone są certyfikatami bezpieczeństwa i spełniają wszystkie wymagane normy.

Oficjalna strona: met-helmets.com/en/bluegrass
Dystrybucja: velo.pl
Media: facebook, instagram, twitter, vimeo, youtube, pinkbike