Bądź szybki zawsze i wszędzie! Oto nowy rower (ALL)ROAD, który wyprzedza swoją epokę.

RONDO RATT to rower, który powstał z połączenia szybkości klasycznych rowerów szosowych z zadziornym charakterem dwukołowców gravelowych. Nowa maszyna spodoba się każdemu riderowi, któremu zależy na wszechstronnym, ale bardzo sportowym rowerze nadającym się do jazdy w najróżniejszym terenie. Pełna kontrola i maksimum frajdy z jazdy – to właśnie nowy RATT!

Bardziej odpowiada Ci rower szosowy czy gravel? Teraz nie musisz wybierać i szukać kompromisów. Zamiast ograniczać się do sportowej jazdy po asfalcie, lub katowania na ścieżkach na masywnym rowerze, możesz postawić na sprawdzone rozwiązanie, które połączy pożądane cechy w spójną i niewiarygodnie piękną całość! Szybkość i wszechstronność to dwa słowa, które najlepiej opisują nowe rowery RONDO z kategorii all-road.

Ta sama prędkość, przy szerszych oponach – czy to możliwe?

Tak. Dzięki olbrzymiemu doświadczeniu inżynierów RONDO, w tym sezonie doszło do prawdziwej rewolucji. Z połączenia roweru gravelowego i sportowej szosówki powstał zupełnie nowy model RATT, który łączy najlepsze cechy obu odmian kolarstwa. Połączenie nowatorskiej geometrii karbonowej ramy z szerokimi oponami w rozmiarze 650b przełożyło się na nadspodziewanie dobre osiągi roweru. Większa powierzchnia styku koła zapewniła lepszą przyczepność i stabilność. Opory przy toczeniu zostały zminimalizowane do granic możliwości, dzięki czemu prędkości osiągane przez rowerzystów korzystających z RATT’a, wskoczyły na zupełnie nowy poziom.

Specjalnie zaprojektowany widelec z customowym offsetem przełożył się na bardziej stromy kąt główki, który w połączeniu z nowymi oponami, zapewnia maksymalny komfort w trakcie pokonywania kolejnych kilometrów. To idealny wybór dla wszystkich rowerzystów o sportowym zacięciu, którzy cenią sobie klasyczną szosową pozycję i maksymalnie efektywny przekaz mocy zarówno na stromych podjazdach, jak i technicznych zjazdach.

System Rondo TwinTip – HI Position.
System Rondo TwinTip -LOW Position

Dodatkowy system Rondo TwinTip umożliwia bardzo płynną i szybką zmianę geometrii ze sportowej na “cywilną” dzięki czemu w trudnych warunkach rower wybacza więcej błędów i jest bardziej stabilny. Taka modyfikacja jest możliwa nawet w trakcie treningu, ponieważ cały proces zajmuje wprawionemu rowerzyście nie więcej niż 5 minut…

Sztywna “zawieszona” rama

Na ostateczny komfort jazdy przekłada się jednak znacznie więcej niż same opony. Nowa rama, na której zbudowany jest RATT została stworzony z myślą o maksymalnej wygodzie. Rozmieszczenie zróżnicowanych struktur wykonanych z włókna węglowego w najbardziej charakterystycznych częściach ramy wpłynęły na stworzenie tak zwanych “stref pasywnego zawieszenia”, które amortyzują i tłumią drobne drgania i nierówności. 3 “elastyczne” strefy znajdują się przy haku, dolnej części rury podsiodłowej i tylnej części górnej rury, a cała reszta roweru jest maksymalnie sztywna – zgodnie z założeniami.

Ponieważ konstruktorom RONDO zależało na tym, by rower był w 100% wszechstronny i uniwersalny, nowy RATT został wyposażony w mocowanie przedniej przerzutki, dzięki któremu każdy rider może się pokusić o zamontowanie grupy napędowej z dwoma zębatkami z przodu!

RATT jest dostępny w dwóch wariantach CF1 i CF2. Komponenty, na których zbudowane są rowery tylko podkreślają wszechstronność maszyn RONDO i dodają im sportowego “pazura”. CF1 jest wyposażony w grupę Shimano GRX RX800, koła RONDO X HUNT 650B i opony Vittoria Terreno Zero o szerokości 47 mm. CF2 jest wyposażony w grupę osprzętu Shimano GRX RX400 i koła Rondo Lit. Na sezon 2023 planowana jest rozbudowa nowej rodziny RATT o kolejne modele!

Ceny: RATT CF1 17 999zł, RATT CF2 14 999zł

#ALLroad #RATT

O marce Rondo

Nasze życie kręci się wokół dwóch kółek. Cały czas dążymy do doskonałości, a po drodze pokonujemy kolejne wyzwania, które stawia przed nami nasze rowerowe życie. Codziennie pokonujemy tysiące kilometrów. Nie jesteśmy profesjonalistami, ale z podziwem patrzymy na legendy sportów rowerowych oraz ich niezwykłe dokonania. RONDO stworzyliśmy dla prawdziwych i realnych riderów, takich jak my i takich jak TY. Dla nas najważniejsza jest jazda na rowerze. Nie uznajemy kompromisów, bo nie mamy czasu do stracenia!

Jesteśmy marką, która powstała z myślą o rowerzystach ze sportowym zacięciem. Maszyny Rondo to rowery dla ścigantów, którzy lubią dać czadu na lokalnych wyścigach, a każdy urlop i wolny moment spędzają odpoczywając właśnie na rowerze. Stworzyliśmy RONDO, ponieważ chcieliśmy budować rowery, które charakteryzują się perfekcyjnymi właściwościami jezdnymi, a przy okazji są piękne i idealnie dopracowane. Od samego początku naszą misją było połączenie najlepszych cech rowerów górskich i szosowych i prawdę mówiąc, chyba nam się udało. Uwielbiamy oglądać jak nasi szosowi znajomi cieszą się ze swojej pierwszej gravelowej wyprawy, a rowerzyści zakochani w MTB, latają na na naszych rowerach po swoich ulubionych leśnych ścieżkach.

RONDO to firma, która posiada 15-letnie doświadczenie w branży rowerowej. W naszej ekipie mamy najlepszych inżynierów, projektantów, menagerów i przede wszystkim rowerzystów. Rondo to my!

Oficjalna strona: rondo.cc
Dystrybucja: 7anna.pl
Media: facebook, instagram, youtube