Po długiej zimie czas wyciągnąć swoje maszyny na wiosenne harce. Sezon rowerowy można uznać za rozpoczęty. W tym roku długo nam przyszło czekać na wiosnę, co sprawi, że smak jazdy na rowerze będzie jeszcze lepszy. Co prawda do wakacji zostało jeszcze trochę czasu, ale już dziś warto zaplanować sobie lato.

W sezonie 2010 szykujemy dla was jeszcze więcej obozów i jeszcze więcej adrenaliny.
Podobnie jak w poprzednich sezonach, obozy będą podzielone na dh/fr i dirt/skatepark/4x. Aby nie tracić cennych dni, zaczynamy już pierwszego dnia wakacji. Poniżej przedstawiam wam krótki opis tego co dla Was szykujemy tego lata.

Białystok – obozy dirt/skatepark/4x
26.06-3.07, 3-10.07, 10-17.07, 17-24.07

Białystok to kolebka dirtu, skateparku i 4x w Polsce. Bartek „Papież” Obukowicz, Maciek Kucbora, Janek Pietruczuk, Wojtek „Diabeł” Koniuszewski, Karol „Kiryk” Kirycki to tylko niektóre osoby, które tworzyły historie extremalnego mtb i bmx w naszym kraju. Świetna infrastruktura, w sezonie 2010 będzie jeszcze lepsza. Do waszej dyspozycji będzie skatepark Garaż, dirty przy skateparku, hopy na Zwierzyńcu, betonowy skatepark w centrum, zupełnie nowy basen z gąbkami, batuta i specjalny rower do sztuczek, tor 4x na Pietraszach. Wszystko czego potrzebujecie do rozwoju znajdziecie właśnie tu. Progres gwarantowany.

Wierchomla – obozy downhill/freeride
26.06-3.07, 3.07-10.07

Wierchomli nie trzeba nikomu przedstawiać. Jest to miejsce które od wielu lat jest zaangażowane w rozwój downhillu w Polsce. Mimo tego, że góra nie należy do najstromszych, to trasy są bardzo przyjemne. Dlatego też, miejsce to szczególnie polecane jest początkującym riderom. Jednak w błędzie jest ten kto myśli, że Wierchomla jest dla leszczy. 4 lipca odbędzie się tu czwarta edycja Pucharu Polski w Zjeździe. I właśnie do tej imprezy będzie można przygotować się pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Czarna Góra – obóz downhill/freeride
przygotowanie do Mistrzostw Polski w Zjeździe
10-17 lipiec

Czarna Góra jest tym co downhillowe zwierzaki lubią najbardziej. Pucharówka to niezaprzeczalnie trasa o największym współczynniku hardkoru w Polsce. Ta góra to wyzwanie nawet dla najlepszych zawodników. Prężnie działająca ekipa parkrowerowy.pl dba o jakość tras i naprawdę należy im się duży szacun. Oprócz trasy pucharowej, znajdują się tam dwie łatwiejsze trasy, więc każdy znajdzie coś dla siebie. 18 lipca odbędą się tu Mistrzostwa Polski w Zjeździe. Tygodniowy trening na pewno pomoże w osiągnięciu lepszego wyniku i zaowocuje znacznym podniesieniem umiejętności.

Whistler – obóz downhill/freeride
27.07 – 17.08

Tu nie ma co się rozpisywać. Whistler to bezapelacyjnie najlepsze miejsce do uprawiania dh na kuli ziemskiej. Wyjazd do Whistler to jak bilet do raju mtb. Dziesiątki tras o zróżnicowanej trudności i bardzo szybka sieć wyciągów pozwala w 3 tygodnie przejechać tyle co w Polsce zajmuje 2 sezony. Dodatkowym bonusem jest fakt, że podczas naszego pobytu odbędzie się w Whistler największy na świecie festiwal rowerowy Crankworx. Zawody w slopestylu, downhillu, slalomie i enduro, konkursy, imprezy, targi, rowery testowe, darmowy serwis – wszystko to ma miejsce podczas 10 dni festiwalu. Po prostu trzeba tam być!

Myślenice – obóz downhill/freeride
przygotowanie do finału PP Diverse DH Contest
22-28.08

Myślenice to prawdopodobnie pierwsze miejsce w Polsce gdzie prawie 20 lat temu zaczęto uprawiać zjazd. Ta kultowa miejscówka co roku jest gospodarzem imprez rangi Pucharu Polski. Nie inaczej będzie w tym roku. Jedyną różnicą będzie fakt, że PP w Myślenicach zamknie cykl Pucharu Polski, a nie go rozpocznie. Jeśli chcecie zabłysnąć pod koniec sezonu zapraszamy do udziału w obozie, mającym na celu przygotowanie do startu w ostatniej edycji PP i Diverse Downhill Contest.

Jak widzicie przygotowaliśmy urozmaiconą ofertę, tak aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W sezonie 2010 będziemy obecni na wszystkich większych imprezach grawitacyjnych w Polsce. Rozglądajcie się za dużym, czarnym namiotem Totalbikes. Będzie można porozmawiać, uzyskać informacje o obozach czy porady treningowe. Zapraszamy do odwiedzania nas już w najbliższy weekend, na zawodach w Wiśle.

Pozdrawiam,
Wojtek „Diabeł” Koniuszewski
www.totalbikes.pl – profesjonalne obozy rowerowe