Ladakh Freeride Expedition 2013

Wyprawa w rejon Ladakh (Indie, Jammu i Kaszmir), eksploracja rejonu na rowerach górskich oraz wejście i zjazd ze szczytu Chamser Kangri (6622m) jako punkt kulminacyjny wyprawy.

ladakh_g

Głównym celem naszej wyprawy będzie zdobycie szczytu Chamser Kangri mierzącego 6622 m n.p.m., znajdującego się w rejonie Ladakhu,
położonego pomiędzy Himalajami, a górami Karakorum. Prawdopodobnie do tej pory nikt nie dokonał pełnego zjazdu na rowerze z takiej wysokości.

Nasz wyjazd planujemy na sierpień 2013 roku, kiedy to na płycie lotniska, gotowi do górskiej akcji, stawimy się w składzie: Klaudiusz Duda, Marcin Kleszcz, Kuba Siudut, Piotr Zdanecki

Kilka słów o nas:
Należymy do nieformalnych grup freeride’owych Born To Roam i G3R (nasze dokonania można zobaczyć na stronach www.borntoroam.plwww.g3riders.com i carpathian-bike.blogspot.com).
Mamy już na swoim koncie kilka ekstremalnych zjazdów w egzotycznych górach: Atlas Wysoki w Maroku, meksykańskie wulkany, Kaukaz w Gruzji. Dodać do tego trzeba eksploracje rowerowe w Alpach szwajcarskich, włoskich Dolomitach, hiszpańskiej Sierra Nevada, w Norwegii, w Karpatach na Ukrainie, Słowacji i w Rumunii.
Posiadamy niezbędne doświadczenie w organizowaniu wypraw wysokogórskich nabyte dzięki wspinaczce w najwyższych rejonach górskich: Himalaje, Karakorum, Hindukusz.
ladFR_logo_cien
Patronat medialny wyprawy zapewniają:

patroni

Fanpage naszej wyprawy: https://www.facebook.com/LadakhFreerideExpedition